Комунальники Кернеса в робочий час "шабашили" на елітних об'єктах екс-регіонала

У Харкові суд дозволив правоохоронцям отримати доступ до документації комунального підприємства "Харківводоканал"

Про це йдеться в опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень Україні ухвалі Жовтневого районного суду Харкова від 7 березня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув клопотання прокурора про доступ до документів КП "Харківводоканал" в рамках розслідування кримінальної справи за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Згідно матеріалів справи, у провадженні Новобаварського відділу поліції Харкова перебуває справа, відкрита 15 серпня 2017 року, за фактами зловживання владою та службовим становищем всупереч інтересам служби посадовими особами КП "Харківводоканал".

Зокрема, оперативники встановили, що посадові особи КП "Харківводоканал" системно надають у користування стороннім юридичним та фізичним особам комунальну техніку, виконують власними силами роботи в інтересах третіх осіб без оформлення відповідних договорів, що призводить до заподіяння шкоди комунальному підприємству.

Отримані оперативні дані свідчать, що КП "Харківводоканал" у 2015-2016 роках видав технічні умови на реконструкції систем водопостачання та водовідведення для ЖСК "Авантаж" на житловий комплекс "Фаворит" у центрі Харкова.

На виконання вказаних технічних вимог "Авантаж" уклав договір із ТОВ "Фенікс-Фінанс", яке в свою чергу залучило до виконання робіт комерційну структуру з ознаками фіктивності. Водночас, посадові особи ЖБК "Авантаж", вступивши в змову з представниками КП "Харківводоканал", досягли домовленості щодо виконання необхідного обсягу робіт за рахунок використання спецтехніки та персоналу КП "Харківводоканал" без оформлення офіційних договірних відносин.

Роботи з реконструкції систем водопостачання та водовідведення з використанням персоналу та техніки КП "Харківводоканал" проводилися протягом липня-жовтня 2017 року. Увесь цей час проводилося негласне спостереження за місцем будівництва, задокументовані на фото та відео носії факти використання автомобілів та спецтехніки КП "Харківводоканал" на вказаному будівництві.

Також протягом серпня - жовтня 2017 року проведено зняття інформації з телефону начальника лабораторії КП "Харківводоканал". Під час телефонних розмов він неодноразово обговорював будівництво водогону на об'єкті, який він називав "іподром", в зв'язку з тим, що він знаходиться у безпосередній близькості до Харківського іподрому.

Крім цього, в рамках доручень під час розслідування цього провадження Управління СБУ в Харківській області отримало дані про те, що посадові особи КП "Харківводоканал" під час реконструкції водогону від Лідного до 26 насосної станції КП "Харківводоканал" була проведена тендерна закупка на виконання робіт на суму 52,5 млн грн. Однак вартість матеріальних ресурсів при проектуванні завищена на суму близько 15 млн грн. Також під час реконструкції водогону по вулиці Лісопарківська та вулиці Рудика від вулиці Чкалова до Бєлгородського шосе був проведений тендер на 22,8 млн грн. "За отриманими оперативними працівниками даними, вартість матеріалів, що включена до кошторису, на етапі проектування та подальшого проведення КП "Харківводоканал" закупівлі навмисно завищена в три рази", - йдеться в ухвалі.

Таким чином, діями КП "Харківводоканал" підприємству завдані збитки.

Вивчивши докази у справі, суд задовольнив клопотання прокурора та надав доступ до документів КП "Харківводоканал", що стосуються тендерів, згаданих в ухвалі.

Довідка Depo.Харків. Бенефіціаром інвестиційно-будівельної компанії "Анантаж" є екс-регіонал, нині позафракційний нардеп Анатолій Денисенко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook