Комунальники Кернеса оскандалилися з назвою парку в центрі Харкова (ФОТОФАКТ)

У Харкові мерія встановила вказівник із орфографічною помилкою у назві парку в центрі міста

Комунальники Кернеса оскандалилися з наз…

Як передає Depo.Харків, про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написав професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Максим Балаклицький.

 

"Це Харків. Куди написати про помилку на вказівнику? Поруч на карті парку все правильно. Вказівник у 50 метрах від пам'ятника Шевченку", - написав Балаклицький та опублікував фото вказівника, де написано "Міський сад ім. Т. Г. Шевченко".

 

 

За правилами української мови, чоловічі прізвища на "-ко" відмінюються, тому на табличці мав бути напис "Міський сад ім. Т. Г. Шевченка".

 

Нагадаємо, що в Харкові на об’єктах, що зводилися мерією, й раніше допускалися орфографічні помилки. Так, у центрі Харкова на пам'ятнику Людмилі Гурченко зробили одразу дві орфографічні помилки. Після встановлення скульптури до постаменту прикріпили табличку з прізвищами громадян, котрі "сприяли" встановленню скульптурної композиції.

 

Однак автори допустили помилки у слові "скульптурної" та у прізвищі одного з меценатів – Володимира Скоробагача, написавши його прізвище таким чином "СкоробОгач".

 

 

Пізніше вночі комунальники відривали табличку з помилками від постаменту пам’ятника за допомогою лома.

 

Крім цього, із помилкою своє прізвище пише директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сідоренко. Майно чиновника та декларації оформлені на прізвище Сідоренко, однак сторінку у "Фейсбук" він має на прізвище Сидоренко.

 

Скрін сторінки Сідоренка у ФБ
 

Скрін із сайту Харківської міської ради

 

Як повідомляв Depo.Харків, пам'ятник Людмилі Гурченко відкрили 19 липня 2018 року у сквері на вулиці Трінклера, 6. Пам'ятник заввишки понад 7,5 метрів. У композицію на постаменті увійшли 15 персонажів з шести фільмів за участю Гурченко - Лєночка Крилова з "Карнавальної ночі", подружжя Козякіних і Раїса Захарова з "Любов і голуби" тощо. Над ними височіє і сама Гурченко.

 

Автором пам'ятника став харківський скульптор, заслужений художник України Катиб Мамедов. Чоловік Гурченко, Сергій Сенін, приїхав до Харкова, щоб взяти участь у відкритті пам'ятника.

 

Довідка Depo.Харків. Людмила Гурченко народилася 12 листопада 1935 року в Харкові. У 1943 році пішла в українську школу № 6 (в даний час - Маріїнська гімназія). Школа знаходилася у дворі будинку, де вона тоді жила. Восени 1944 року Людмила Гурченко вступила до музичної школи імені Бетховена. У 1953 році, після її закінчення, поїхала в Москву, де вступила до ВДІКу. У Харкові є провулок, який носить ім'я актриси. Крім того, на будинку, де Людмила Гурченко жила під час німецької окупації (пров. Гурченко, 7, колишній пров. Кравцова) харківські художники намалювали її портрет.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme