Кишкова паличка та рослинний жир: Фахівці перевірили масло, яке купують харків'яни

Майже 40% перевірених харківськими фахівцями зразків масла не відповідали державним стандартам  

Кишкова паличка та рослинний жир: Фахівц…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі ДП "Харківстандартметрологія".

За даними прес-служби, фахівці протестували 13 зразків вершкового масла різної жирності від українських виробників, які були закуплені у супермаркетах міста, - масло селянське ТМ "Селянське" 72,5% жиру; масло ТМ "Старий Амстердам" 73% жиру; масло селянське "ГОСТ" ТМ "Румо" 73% жиру; масло селянське ТМ "Білоцерківське" 72,6% жиру; масло селянське ТМ "Волошкове поле" 73% жиру; масло селянське "Ізюмське" 73% жиру; масло селянське ТМ "Заречье" 73% жиру; масло селянське ТМ "Харківське" 73% жиру; масло "Екстра" ТМ "Наш молочник" 82,5% жиру; масло селянське ТМ "Вершкова долина" 72,6 % жиру; масло селянське ТМ "Галичина" 72,6 % жиру; масло селянське ТМ "Слобожанка" 72,8% жиру; масло селянське 73% жиру ПАТ "Первомайський молочноконсервний комбінат".

"Усі зразки, згідно з інформацією, зазначеною на етикетці, виготовлені за ДСТУ, а це означає, що вони повинні бути справжнім вершковим маслом", - зазначили у прес-службі.

Однак, за результатами проведеної експертизи встановлено, що з 13 протестованих зразків масла – п'ять (майже 40%) за різними показниками не відповідали вимогам державного стандарту та інформації, заявленій на етикетці.

"Масло дуже часто фальсифікують рослинними жирами, оскільки це економічно вигідно для виробників. У двох зразках виявлено наявність немолочних жирів. Це продукція торгових марок "Румо" та "Вершкова долина". Масова частка немолочних жирів у жирі, виділеному з продукту, складає 81,9% та 73,9%, тобто ці продукти майже повністю виготовлені із замінників молочного жиру. Така продукція не має права називатися вершковим маслом, оскільки не відповідає вимогам ДСТУ. Треба зазначити, що за результатами попередніх експертиз зразки "масла" торгових марок "Румо" та "Вершкова долина" теж містили рослинні жири. Отже, виробники вкотре продають неякісний продукт. Звичайно, продукція цих торгових марок мала вади маркування: нанесений на етикетці склад продукту не відповідає фактичному", - розповіли фахівці.

У маслі "Ізюмське" встановлено занижену масову частку молочного жиру – 68,2%, а згідно з інформацією на етикетці повинно бути 73%. "Вимогами ДСТУ для масла "селянського" встановлена норма масової частки жиру в межах від 72,5% до 79,9%. У даному випадку масло "Ізюмське" жирністю 68,2% відноситься до групи "бутербродне", для якої визначено жирність в межах від 61,5% до 72,4%", - сказано в повідомленні.

У зразках масла ТМ "Старий Амстердам", "Ізюмське" та "Слобожанка" встановлені порушення за мікробіологічними показниками. У двох зразках "Старий Амстердам та "Слобожанка" виявлені бактерії групи кишкової палички, а у маслі "Старий Амстердам" та "Ізюмське" – завищена кількість дріжджів. "У маслі "Ізюмське" виявлено також наявність Staphylococcus aureus, що не допускається державним стандартом. Вживання такої продукції може призвести до розладів травлення, дисбактеріозу та навіть кишкового отруєння", - додали експерти.

Фахівці радять при виборі масла звертати увагу на його консистенцію - справжнє масло з морозильної камери не повинно бути м'яким.

"Не в останню чергу звертайте увагу на ціну продукту. Пачка справжнього масла вагою 200 грамів не може коштувати менше 26-30 гривень. Обирайте масло відомих виробників, які давно зарекомендували себе на ринку, не довіряйте "фірмам-одноденкам", - радять на підприємстві. – Також масло повинно мати вершкові смак та запах. Якщо виробник приховав у своїй продукції замінник низької якості, то в маслі можуть з'явитися неприємні відтінки, виражений жировий присмак".

Як повідомляв Depo.Харків, раніше у Харкові перевірили якість гречки, яку продають у місцевих супермаркетах.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme