Хто така Айна Тимчук, яка стане керівницею Харківської ОДА

Харківську обласну державну адміністрацію буде очолювати чиновниця з багаторічним стажем на державній службі Айна Тимчук

Хто така Айна Тимчук, яка стане керівниц…
Айна Тимчук / 057

Про майбутнє призначення Айни Тимчук із Дніпра на посаду голови Харківської ОДА чутки точилися вже кілька місяців, однак остаточне рішення відкладалося до оголошення провальних для "Слуги народу" результатів місцевих виборів, а пізніше – через хворобу Володимира Зеленського.

За нашою інформацією, заяву про відставку Олексія Кучера, який на посаді голови Харківської ОДА працював рік, Зеленський підписав увечері 24 листопада.

Біографія Айни Тимчук

Айна Тимчук народилася 21 листопада 1973 року в місті Дніпропетровськ.

У 1995 році закінчила Дніпропетровський державний університет (спеціальність – управління трудовими ресурсами), у 2004 році – Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (спеціальність – державне управління).

Тимчук має низку державних нагород. У травні 2019 року тодішній президент Петро Порошенко нагородив, з-поміж інших, Айну Тимчук орденом княгині Ольги ІІІ ступеня –"за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм". Крім цього чиновниця має почесне звання "Заслужений економіст України" (2008 рік).

У 1990-х роках Тимчук працювала у Дніпропетровській міській раді (бухгалтер та інженер-спеціаліст).

У 2000 році за часів президентства Леоніда Кучми почала працювати у Дніпропетровській ОДА спочатку на посаді заступника керівника апарату, пізніше – керівником апарату та заступником голови ОДА.

Айна Тимчук перебуває на державній службі більше 20 років

Айна Тимчук / Дніпропетровська ОДА

Після обрання президентом Віктора Ющенка у 2004 році вона почала працювати заступником голови Дніпропетровської обласної ради. Однак у 2006 році Тимчук знову повернулася в Дніпропетровську ОДА на посаду керівника апарату, а у 2007 році – на посаду заступника голови Дніпропетровської ОДА.

Після обрання президентом України Віктора Януковича Тимчук переїхала на роботу в Харкові, де у серпні 2010 року стала радницею з організаційних питань Харківського міського голови Геннадій Кернеса.

З листопада 2010 року до березня 2014 року Тимчук була заступницею Харківського міського голови – керівником справами виконавчого комітету міської ради.

За президентства Петра Порошенка Тимчук повернулася в Дніпропетровську ОДА спочатку на посаду заступника керівника апарату, потім – заступника голови-керівника апарату ОДА. Із січня 2018 році до цього часу вона працювала керівником апарату Дніпропетровської облдержадміністрації.

Приховані статки Айни Тимчук

У травні 2020 року Тимчук подала електронну декларацію за попередній рік. Згідно з документом, Тимчук не веде ні з ким спільного господарства, тобто проживає одна. Однак за нашою інформацією, вона має двох доньок (справді проживають окремо), а також цивільного чоловіка Андрія Тимчука.

Офіційно у чиновниці немає власного житла і транспорту. Тимчук із 2016 року у громадянки України Любові Гордієнко (а це ж і є одна із доньок Тимчук) орендувала квартиру площею 70,6 кв.м у Дніпрі. Водночас, посадовиця задекларувала два елітних швейцарських годинники – Ulysse Nardin і Chopard.

За 2019 рік Тимчук у Дніпропетровській ОДА заробила 430,5 тис. грн. Крім цього, чиновниця задекларувала готівкою 70 тис. доларів і 730 тис. грн. У банку в Тимчук було трохи більше 4 тис. грн.

Незважаючи на не надто виразну декларацію, у 2019 році дніпровські ЗМІ називали Тимчук найбагатшою чиновницею Дніпропетровської ОДА.

Крім цього, журналісти Bihus.info написали, що Тимук приховувала майно на матері. Після смерті матері у 2014 році чиновниця вступила у права власності на успадковане майно. Зокрема, мова йшла про квартиру площею 31 кв. м у Києві і на 70 кв. м у Дніпрі, дві земельні ділянки і будинок площею 173 кв.м у селі Олександрівка Дніпропетровської області. Крім цього, тоді у декларації Тимчук з’явився автомобіль Mercedes-Benz GL 550 2007 року випуску із позначкою про спадщину.

Андрій Тимчук також перебував на державній службі за губернаторства Світличної та Добкіна

Андрій Тимчук / Антикорупційний блок

У вересні 2016 року Айна Тимчук подарувала дніпровську нерухомість своїй старшій доньці Любові Гордієнко, а київську квартиру – молодшій, 19-річній Надії Риженко, яка навчалася у Києві. Також, згідно декларації про суттєві зміни, у березні 2017 року вона продала Mercedes-Benz нібито за 300 тис. грн, що у рази нижче ринкової вартості.

"Окрім багатого спадку, Айні Леонідівні також щастить отримувати ласу нерухомість у подарунок. У 2011 році їй подарували 172-метровий будинок у Харкові, а в 2013-му – адміністративну будівлю з баром у місті Алушті, у провулку Ревкомівському 3-а. За цією адресою знаходиться готель "Історія", проте жодного доходу від передачі нерухомості в оренду у своїх деклараціях Тимчук ніколи не вказувала", – пише Bihus.info.

Чоловік Айни Леонідівни – Андрій Тимчук – також відомий харківський чиновник. Він раніше очолював деякі харківські державні підприємства, де проводилися плани санації. За часів Порошенка Андрій Тимчук очолював Департамент екології та природних ресурсів Харківської ОДА. Саме йому, за відомостями журналістів, Айна Тимчук у лютому 2017 року подарувала будинок площею 173 кв.м у Харкові. У жовтні 2020 року під час місцевих виборів Андрій Тимчук обрався до Харківської міської ради від партії "Слуга народу".

На державній службі Айна Тимчук безперервно працює із 1997 року. Загальний стаж "нового обличчя" команди Зеленського вже перевищує 20 років.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"