Хочу подякувати Олександру Ярославському за тест-системи для регіону, – головний санлікар Харківщини

У Харківській області отримані тест-системи від Олександра Ярославського закрили поточні потреби

Хочу подякувати Олександру Ярославському…
Фото: ЕРА

Харківська область отримала другу партію тест-систем на CОVID-19, придбану для України в рамках домовленостей власника групи DCH Олександра Ярославського і найбагатшого бізнесмена Азії Джека Ма. Головний державний санітарний лікар Харківської області Любов Махота в бліц-інтерв'ю підкреслила, що на даний момент регіон повністю забезпечений засобами діагностики коронавірусної інфекції.

 

- Скільки всього на даний момент Харківська область отримала тест-систем по лінії "Ярославського-Джека Ма"?

 

- Першу партію ПЛР-тестів ми отримали 24-25 березня – 53 коробки по 96 досліджень в кожній. Вчора ми отримали 90 коробок по 96 досліджень в кожній.

 

- Які нагальні проблеми регіону вони вирішують?

 

- На сьогоднішній день ми дуже добре забезпечені тест-системами. Хочу подякувати Олександру Ярославському за те, що їх закупив. Величезне дякую! Кількість тест-систем дозволить закрити поточні потреби регіону. На який час їх вистачить, сказати важко, все буде залежати від розвитку епідеміологічної ситуації.

 

- Ваша лабораторія вже працює з тестами з першої партії?

 

- На сьогоднішній день ми провели більше 50 досліджень.

 

- Наскільки легко їх було освоїти?

 

- До нас приїжджали з Офісу Президента експерти-вірусологи, проводили навчання. Фахівці-калібрувальники налаштовували обладнання під ці тест-системи. Наші медики такими технологіями володіють давно. Проблема була в тому, що тест-систем саме на цей вид коронавірусу в нас не було. Ми досліджували звичайний коронавірус, який відноситься до групи респіраторних вірусних інфекцій – ми визначаємо і грип, і ГРВІ, і інші види грипу. Просто зараз ми отримали саме тест-системи на визначення CОVID-19.

 

- Чи дозволить нинішній рівень забезпечення тест-системами брати зразки на CОVID-19 у хворих на пневмонію?

 

- За наказом МОЗ розписаний алгоритм, в яких випадках проводити дослідження - за екстреним повідомленням лікуючого лікаря, який ставить офіційну підозру. Але з огляду на сьогоднішню ситуацію на обласному рівні ми прийняли рішення проводити ПЛР-дослідження всім хворим з не госпітальними пневмоніями. Ми прийняли відповідну постанову головного санітарного лікаря Харківської області. До речі, ми чекаємо аналогічний міністерський наказ, який зараз готується. Наявність тест-систем дозволяє нам суттєво розширити аудиторію тестованих на коронавірус. Тепер нам вдасться оперативно виявляти хворих, мінімізувати поширення вірусу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"