Прокурора, який підтримував обвинувачення у справі Кернеса, звільнили з органів, – ЗМІ

Обвинувач у справі Геннадія Кернеса Олександр Ганілов не пройшов переатестацію

Прокурора, який підтримував обвинуваченн…

Як передає Depo.Харків із посиланням на "ХарьковТудей", про це повідомила юрист Тетяна Зелькіна.

 

"Закінчилася атестація прокурорів. Закінчилася звільненням прокурорів у справі Кернеса. Всі радісно потиснули один одному руки і, одночасно, завалили справу. Адже Олександр Ганілов був кісткою в горлі Геннадія Адольфовича", - написала на своїй сторінці Тетяна Зелькіна, адвокат постраждалих у справі, в якому мера і двох його охоронців звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам Євромайдану.

 

За словами юриста, Ганілов – професіонал, який працював на результат, не "для галочки", а таких серед обвинувачів залишилося не багато.

 

"Людина дивно добропорядна. Кернес регулярно тролив його за недорогі костюми та костюми не по сезону. Він ходив в тому, що міг дозволити собі на прокурорську зарплату, на відміну від Геннадія Адольфовича. На мій превеликий жаль, це рішення може завалити справу Кернеса. Адже хто б не прийшов на заміну – він не підписував обвинувальний акт, і не буде відповідати за результат. Та й чи залишилися в ГПУ, або Офісі ті, хто горить роботою? Хто 5 років може протистояти великим спокусам? Не знаю", - зазначила Зелькіна .

 

Юрист вважає, що система могла дати збій і в результаті переатестації з органів пішли не тільки недобросовісні прокурори, а й "гідні, добропорядні профі".

 

"Коли я дізналася про це рішення, мене розривали емоції. Усе сходилося до того, що це рішення було замовним. Але в складі комісії №6 виявилися люди, до яких я ставлюся з великою повагою. Тому мені набагато простіше вважати це просто величезною помилкою. Я була в двох комісіях і знаю, що в цій метушні можливо припуститися помилки", - підсумувала Зелькіна.

 

Нагадаємо, 2 березня 2015 року міському голові Харкова і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам Євромайдану - Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну.

 

26 березня 2015 ГПУ передала обвинувальний акт проти Кернеса і двох його охоронців в суд, а 2 квітня Вищий спеціалізований суд України переніс розгляд справи в Полтаву.

 

10 серпня 2018 року суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов закрив справу проти Кернеса на підставі того, що прокурори ГПУ не з'явилися на сім засідань з 2 по 10 липня. У процесі над Кернесом брали участь 19 прокурорів. За словами Антонова, жоден з них не повідомив суд про причини неявки. Суд вирішив, що прокурори пропустили засідання і дебати без поважної причини.

 

ГПУ відкрила кримінальне провадження проти судді Антонова за підозрою у винесенні неправосудного рішення.

 

16 серпня дві сторони в справі Кернеса – потерпілий Ряполов і Генпрокуратура – оскаржили рішення про закриття кримінальної справи проти Харківського міського голови.

 

Апеляцію на закриття кримінальної справи проти Кернеса і двох його охоронців Віталія Блинникова і Євгена Сміцького намагаються почати розглядати з 12 листопада 2018 року. 30 серпня адвокати Кернеса зірвали судове засідання в Полтавському апеляційному суді.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme