Харківський завод поставив обладнання для однієї з найбільших ГАЕС в Європі

На Дністровській ГАЕС проводиться монтаж статора гідрогенератора "Електроважмашу"

Харківський завод поставив обладнання дл…

Про це повідомляє прес-служба ДП "Завод "Електроважмаш", передає Depo.Харків.

 

За відомостями прес-служби, на Дністровській ГАЕС компанії "Укргідроенерго" відбулося перенесення статора гідрогенератора виробництва "Електроважмашу" на проектне місце в шахту. Даний етап наближує пуск гідроагрегата № 4.

 

Вузли і деталі статора, яких близько 10 тисяч, спроектовані та виготовлені заводом. Вага статора 540 тонн, а разом із траверсою – 570 тонн.

 

Корпус складається із шести секторів, сердечник – із 250 тисяч статорних сегментів, обмотка – з 1440 стрижнів та 196 з’єднувальних шин, а діаметр сягає близько 14 м.

 

Нагадаємо, що роботи зі збирання статора генератора гідроагрегату № 4 стартували в грудні 2018 року. Початок пускових операцій запланований у грудні 2020 року.

 

Довідка Depo.Харків. На сьогодні повністю готова і функціонує перша черга Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів сумарною потужністю 972 МВт. Зараз ведеться будівництво другої черги ГАЕС у складі четвертого гідроагрегата. На станції передбачене будівництво семи гідроагрегатів загальною встановленою потужністю 2268 МВт. Із виходом на проектні показники Дністровська ГАЕС стане найпотужнішою гідроакумулюючою станцією в Європі.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"