Харківська ОДА ігнорує укази Зеленського, повноцінний бюджет області затверджуватимуть у лютому

У Харківській обласній раді йде підготовка до чергової сесії, обговорюються питання розвитку регіону, постійні комісії проводять свої засідання

Харківська ОДА ігнорує укази Зеленського…

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написала депутат Харківської обласної ради, голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку та міжнародного співробітництва Юлія Світлична, передає Depo.Харків.

 

За її відомостями, вчора, 25 листопада, відбулося засідання Комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону. "Заслухали регіональні органи влади з багатьох питань, підтримали зміни до програм соціального розвитку, культури, дорожнього господарства, бюджету та Програми соціально-економічного розвитку на 2019 рік. В першу чергу вони стосуються оперативного реагування у соціальній та гуманітарній сферах", - зазначила Світлична.

 

Вона додала, що під час засідання члени комісії розглянули також Програму соціально-економічного розвитку на 2020 рік.

 

"Виявилась дивна річ – діюча облдержадміністрація повністю ігнорує ініціативи діючого президента. Позиції та норми обох Указів Володимира Зеленського, від 8.11.2019 р. та 30.09.2019 р., які визначають орієнтири та напрямки реформування державної політики у економічній та соціальній сферах, до цього часу в обласній програмі не враховані жодним чином. До речі, вважаю ці Укази досить раціональними, чітке виконання яких дозволить наблизити людей до їх очікувань", - наголосила Світлична.

 

Вона підкреслила, що комісія доручила ОДА внести зміни до Програми та врахувати у ній положення президентських указів, розробити заходи їх реалізації та показники виконання у Харківській області. "Ще низка економічних показників та заходів потребують доопрацювання. Проект Програми прийняли за основу, потрібно внести зміни та доповнення – час на це є, по-іншому не буде", - підкреслила голова комісії.

 

"Що стосується обласного бюджету на 2020 рік, то повноцінно він буде розглядатися у лютому наступного року. Зараз розглядаємо лише в загальних цифрах, виключно для фінансування захищених статей. Але проблеми вже очевидні, бюджет буде слабшим, ніж у попередньому році, - зауважила Світлична. – Наприклад, фінансова підтримка закладів культури (театри, філармонія, художні та музичні колективи) зменшена у 4 рази – зі 146 млн грн у цьому році до 38 млн грн у проекті обласного бюджету на 2020 рік. Цього достатньо лише на три місяці. На жаль, таких прикладів багато. Тому надалі обласній адміністрації потрібно буде відстоювати інтереси мешканців регіону та вирішувати ці питання разом із Кабінетом Міністрів України, Мінфіном та Бюджетним комітетом ВРУ".

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові вартість скандальної реконструкції "Каскаду" зросла до 103 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"