Харківська ІТ-компанія запроваджує «зелені технології»

Щорічно у світі на кожну людину утворюється близько 300 кг твердих побутових відходів

Харківська ІТ-компанія запроваджує «зеле…

Як передає Depo.Харків, у різних країнах і населених пунктах цей показник коливається від 120 до 650 кг/рік.

 

Приріст утворення твердих побутових відходів (ТПВ) збільшується дуже швидкими темпами - від 3 до 12% на рік к різних країнах. Сміття є одним з найважливіших чинників забруднення навколишнього середовища і утворення «парникового ефекту». За підрахунками вчених, сміття містить у 100 разів більше отруйних речовин, ніж всі армійські арсенали хімічної зброї, а одна "пальчикова" батарейка заражає солями важких металів і хімікатами близько 20 кубометрів сміття, не кажучи вже про ртутні термометри і лампи, що також потрапляють на звалища.

 

Увесь світ налаштований на боротьбу зі сміттям: вкладаються величезні кошти в розробку екоупаковки, заводи з переробки відходів, наукові дослідження, спрямовані на мінімізацію впливу відходів на навколишнє середовище. У списку «професій майбутнього» з'являються такі спеціальності як «Аналітик з переробки відходів», «Аеробіолог», «Екоурбаніст», «Інженер-еколог».

 

За рік на полігони і неофіційні звалища в Україні вивозять приблизно 14 мільйонів тонн побутових відходів. Загальна площа всіх звалищ складає майже 5% території країни. З 1 січня 2018 року українців зобов'язали сортувати все сміття за видами відходів, проте ця система майже не працює. За відомостями Міністерства екології, з початку 2018 року в 575 населених пунктах впровадили пункти роздільного збору побутових відходів. Завдяки цьому вдалося переробити і утилізувати близько 5,76% побутових відходів. Для порівняння, в Європейському Союзі для переробки сортується до 40% всіх відходів - майже у 8 разів більше. Одна з причин такого низького показника - це невисокий рівень інформованості населення про важливість роздільного збору сміття.

 

«Пларіум Юкрейн», український лідер в області виробництва комп'ютерних ігор, всерйоз зайнявся питаннями екології та впливу на навколишнє середовище.

 

«Ми сіли та проаналізували крок за кроком всі пункти, де ми можемо стати більш дружніми до природи та екології», - розповідає Director of Operation Support Department Сабіна Григор'єва.

 

«На сьогоднішній день ми поставили на все водяні крани аератори і таким чином економимо до 40% використовуваної води. Замінили всі лампи в офісах на світлодіодні стрічки, застосувавши більш прозорий пластик на лампах освітлення, домоглися повної відповідності освітлення всім санітарним нормам, покладеним для таких робіт, які виконують наші співробітники. Значно скоротили паперовий документообіг в компанії - тепер всі отримують необхідні документи в електронному вигляді. Наші співробітники використовують екосумки замість поліетиленових пакетів. Ми здаємо на переробку ПЕТ-пляшки, окремо здаємо на утилізацію батарейки, упаковки «тетрапак» з-під молока, медичні відходи медцентру «Пларіум». У найближчих планах організувати централізований збір паперу, щоб наші хлопці могли приносити з дому непотрібну макулатуру і здавати в якісну переробку - ми дуже ретельно перевіряємо всіх наших контрагентів, тому що хочемо точно переконатися, що утилізація відбувається з дотриманням усіх екологічних норм. Для нас це принципово важливі питання».

 

 

 

Довідка Depo.Харків. Компанія «Пларіум Юкрейн» - український лідер в області виробництва комп'ютерних ігор. Основний офіс «Пларіум Юкрейн», в якому працюють більше 600 чоловік, знаходиться в Харкові, також у компанії є свої студії в Одесі та Львові. «Пларіум Юкрейн» брала участь в розробці таких ігрових хітів як «Total Domination», «Total Domination: Reborn», «Stormfall: Rise of Balur», «Sparta: War of Empires», «Nords: Heroes of the North».

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme