У Кернеса вигадують, як потягнути час з декомунізацією

Міськрада звернеться до парламенту з проханням пролонгувати виконання закону про декомунізацію

У Кернеса вигадують, як потягнути час з…

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі міськради з посиланням на заступника міського голови Ігоря Терехова. Такими стали висновки першого засідання комісії, яка відповідає за виконання закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки".

Терехов зазначив, що до робочої групи увійшли посадовці, депутати, ректори найбільших вишів, почесні громадяни, голови районів, історики, а також представники громадських організацій міста.

За словами Терехова, зараз, перш за все, стоїть завдання визначити об'єкти, які у зв'язку з прийнятим законом піддадуться перейменуванню, а таких у місті досить багато.

"Ми повинні зробити все відповідно до закону. Але нам необхідно добре розібратися в цьому питанні. У Харкові є райони, які напряму потрапляють під дію нового закону. Це, наприклад, Орджонікідзевський, Ленінський, Дзержинський райони. У той же час є, наприклад, Жовтневий район, зміна назви якого - досить спірне питання, як і зміна найменувань багатьох вулиць і площ міста. Також, наприклад, одна із станцій метро у нас названа ім'ям колишнього харківського губернатора. Він багато чого зробив для міста і регіону, і його ім'я увічнили в назві станції. Але він також був першим секретарем Валківського райкому Комуністичної партії. Тобто в цьому питанні дуже багато нюансів, які потрібно враховувати", - підкреслив Терехов.

Як повідомив заступник міського голови, в Харкові необхідно перейменувати 7 з 9 районів міста, а також 250-300 вулиць, парків та скверів. Також має бути вирішено питання з символікою, в тому числі і на пам'ятках архітектури. Завдання ускладнюється ще й тим, що на реалізацію закону дано всього півроку. Тому міська рада звернеться до Верховної Ради з проханням пролонгувати терміни виконання закону про декомунізацію.

"Одним з головних питань і проблем залишається фінансування цих заходів. Тому що це не просто перейменування вулиць і площ. Це ще й зміна документів людей, які живуть на цих вулицях. Потрібно міняти документи, починаючи від паспорта громадянина до технічного паспорта споруди, а також низку інших документів. На це потрібні великі кошти. Це кошти людей, міста, підприємств", - підкреслив Терехов.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme