Кернес проігнорував суд у Полтаві: Прокурор пропонує призупинити провадження

Мер Харкова Геннадій Кернес не з'явився на засідання Полтавського апеляційного суду

Як передає Depo.Харків, сьогодні, 7 грудня, Полтавський апеляційний суд продовжив розгляд справи проти мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців - Віталія Блинника та Євгена Сміцького.

На засіданні присутні прокурор, двоє обвинувачених, їхній захисник, потерпілий та його представник. При цьому на суді відсутні обвинувачений Кернес, його захисники, один із потерпілих та представник потерпілого.

На початку засідання суддя оголосив, що суд отримав повідомлення від Верховного Суду про те, що він розглядає клопотання Блинника про перенаправлення справи до іншого суду. Наступне засідання призначене на сьогодні, 7 грудня, 11:30.

Крім того, адвокати заявили клопотання про те, що перебувають на заході, який проводить Асоціація адвокатів України в Києві.

Прокурор заявив, що суд не може продовжити засідання та розгляд справи за відсутності Кернеса. Він також нагадав, що суд не має жодного документу або довідки, які засвідчували б, що Кернес не може брати участь у засіданні за станом здоров'я.

Прокурор також висловив думку, що суд має або зупинити кримінальне провадження стосовно Кернеса до того часу, коли він вилікується, та продовжити розглядати справу проти інших обвинувачених, або прийняти рішення про примусовий привід Кернеса. "Ми бачимо, що відбуваються однакові заяви, однакові підстави, змінюються лише особи, які підписують, текстовка залишається однакова", - сказав прокурор.

Він також заявив, що у січні закінчується термін притягнення обвинувачених по двох інкримінованих статтях.

Адвокат Кернеса у свою чергу виступив проти виділення матеріалів у окреме кримінальне провадження проти його підзахисного.

Довідка Depo.Харків. 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня тодішній депутат Харківської облради Іван Варченко заявив про викрадення двох активістів Євромайдану "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". У поліції тоді повідомили, що інформація про викрадення активістів не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернесу було повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса і двох його охоронців.

10 серпня 2018 року Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти Кернеса.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання.

Рішення про закриття справи оскаржила Генпрокуратура та потерпілі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook