Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону

У Харкові реконструкція скверу на площі Свободи розпочалася без підписаного договору
Depo.
10 серпня 2016 09:07
ФОТО: depo.ua
Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону
Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Харківський антикорупційний центр", вчора, 9 серпня, у сквері на майдані Свободи з’явилася будівельна техніка та розпочалася реконструкція.

У антикорупційному центрі наголосили, що Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради, згідно Закону України, має право підписати договір лише в період з 15 по 29 серпня.

Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону - фото 1

В кінці липня 2016 року з Віснику державних закупівель стало відомо, що у Харкові міська рада до кінця 2016 року планує реконструкцію скверу на площі Свободи, яка поверне майдану колишній вигляд.

Також залишаються дивними і слова першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова, який зазначив, що реконструкція скверу на площі Свободи в Харкові почнеться вже на цьому тижні, тобто до 14 серпня.

"Харківський антикорупційний центр" писав, що реконструкція обійдеться в 25,61 млн грн, а підрядником згідно акцепту, на 90% стане ТОВ "Вега-буд".

"Також, видається взагалі дивною вартість реконструкції, якщо подивитись на перелік робіт, а саме: демонтаж покриття, демонтаж сходів, вирубка дерев, улаштування покриття (бруківка, асфальтобетон) та установлення 5 світильників з люмінесцентними лампами. В прес-службі міськради підтвердили, що серед робіт, запланованих в рамках реконструкції, - буде оновлення алей, створення квітників, майданчик з бруківки на місці, де стояв пам'ятник Леніну", - пишуть активісти антикорупційного центру.

Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону - фото 2

Кернес почав зачищати місце улюбленого Леніна з порушенням закону - фото 3

За словами Терехова, за весь час реконструкції скверу жодне зелене насадження не постраждає, але згідно інформації з документації конкурсних торгів відомо, що планується вирубка абсолютно всіх дерев в сквері, а їх налічується понад 100.

Довідка Depo.Харків. 28 вересня 2014 року в Харкові на площі Свободи знесли пам’ятник Леніну. Харківський міський голова Геннадій Кернес заявив, що харківська влада відновить пам’ятник на тому ж самому місці.

4 жовтня на постамент знесеного пам’ятника Леніну на площі Свободи поставили 3,5-метровий дубовий хрест.

9 квітня Верховна Рада проголосувала за законопроект "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки", згідно з яким в Україні відбулася "декомунізація", в тому числі буле демонтовані монументи вождям радянської епохи.

Кернес відмовився від ідеї відновлення монумента Леніну на площі Свободи.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків