Кернес із адвокатами проігнорували суд у Полтаві

Засідання Полтавського апеляційного суду у справі проти мера Харкова Геннадія Кернеса та двої його охоронців вчергове перенесли

Таке рішення 15 лютого ухвалила колегія Полтавського апеляційного суду, передає Depo.Харків з посиланням на "Українську правду".

Також суд відмовив у задоволенні клопотання про примусовий привід мера до суду.

"Відмовити у задоволенні клопотання прокурорів да адвоката Зелькіної (адвокт потерпілих – Ред.) про застосування примусового приводу обвинуваченого Кернеса", - оголосив головуючий суддя Володимир Костенко.

Усі адвокати чиновника та інших обвинувачених не змогли прибути на засідання з різних причин. Зокрема, вони послались на перебування на стаціонарному лікуванні, зайнятість в інших судах та неможливість залишити маленьку дитину. "У зв'язку з цим Кернес просив визнати його неявку поважною", – зазначив суддя.

Прокурор назвав поведінку адвокатів саботажем і заявив, що неявка адвокатів не є підставою для того, аби на засідання не прийшов сам Кернес.

Обвинувачення підкреслило, що мер Харкова "вже вдруге без поважних причини, за відсутності будь-яких перешкод не з'являється на судове засідання", хоча "зобов'язаний це зробити, суд його викликав".

Тому прокурори попросили не лише примусово привести Кернеса до суду, а й надати йому та іншим обвинувачених безкоштовних адвокатів, які б забезпечили їхній захист. Адвокат потерпілих Тетяна Зелькіна також підтримала прокурорів у питанні примусового приводу Кернеса.

Однак судді відхилили клопотання і призначили наступне засідання на 14:30 5 березня.

Як повідомляв Depo.Харків, 1 лютого Кернес не з'явився на суд через "незабезпечення заходів безпеки".

Як повідомляв Depo.Харків, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану.

Суддя Андрій Антонов звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання.

Рішення про закриття справи оскаржила Генпрокуратура та потерпілі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook