Катастрофа АН-26 на Харківщині: Суд відмовив у поновленні на посаді генерал-майора Турінського

Окружний адмінсуд Рівного не поновив генерал-майора Олександра Турінського на службі в Збройних силах України та на посаді начальника Харківського національного університету Повітряних сил

Гипич Надія
Журналістка Depo.Харків
Катастрофа АН-26 на Харківщині: Суд відм…

Вчора, 18 лютого, завершився розгляд справи щодо поновлення генерал-майора Олександра Турінського на службі в Збройних силах України та на посаді начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожебуда, що тривав майже рік.

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє "Суспільне".

Окружний адміністративний суд Рівного визнав генерал-майора Турінського винним у катастрофі літака АН-26 на Харківщині.

"Ми вважаємо, що вина генерала Турінського доведена і він був притягнутий до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку. Це безпека польотів, невиконання службових обов'язків у цьому питанні, що і стало однією з причин зазначеної катастрофи", – пояснив у суді представник Міністерства оборони Володимир Цицюра.

У січні 2021 року Олександра Турінського звільнили наказом Міністерства оборони у зв'язку із катастрофою літака АН-26, що сталася в Харківській області. Він подав позов проти Міністерства оборони України. Просив у суду визнати протиправним та скасувати пункт наказу, яким його звільнили з посади начальника ХНУПС імені Кожедуба. 18 лютого у Рівненському окружному суді відбулося засідання у справі.

Суд заслухав свідка Петра Івашка. Він був головою льотної підкомісії, яка вивчала причини катастрофи.

"Головними причинами катастрофи стали системні порушення правил виконання польотів у військовій частині. Це недостатній контроль з боку керівного складу Харківського національного університету за організацією польотів у військовій частині. Безпосередньою причиною катастрофи стала сукупність помилкових рішень та дій командира екіпажу, пов'язаних з неправильним визначенням посадкової механізації крила літака при заході на посадку", – повідомив головний спеціаліст інспекції Міністерства оборони Петро Івашко.

Військовий літак АН-26 при заході на посадку на аеродром впав і загорівся поблизу Чугуєва Харківської області 25 вересня 2020 року. На борту перебували 27 людей: сім членів екіпажу та двадцять курсантів ХНУПС. На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків, ще один курсант вижив.

"У жодному з висновків розслідування не зазначено, яка вина, ступінь вини, дата, час вчинення дисциплінарного проступку Турінським О.В. було встановлено. Тобто Міністерство оборони порушило порядок притягнення військовослужбовців до дисциплінарної відповідальності, внаслідок такого порушення не було проведено об'єктивного службового розслідування", – заявила адвокатка Оксана Добродій.

Справу розглядали у Рівному, бо Олександр Турінський прописаний в місті Острог Рівненського району. Там мешкає його мати, пояснив він.

"Я сьогодні взиваю до ваших чеснот з єдиною метою – захистіть мою честь, честь, яка надана мені з моменту мого народження вільним українцем, і яку я беріг все своє життя. Всі свої шкільні роки до моменту прийняття мною свідомого рішення стати захисником батьківщини. Я не схибив з цього напрямку, а пан Таран спробував забрати в мене те, що не забрав ворог навіть в боях, він спробував розтоптати мою честь", – звернувся до суду позивач Олександр Турінський.

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Наталія Друзенко озвучила вирок:

"Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Турінського О.В до Міністерства оборони, Харківського національного університету повітряних сил, міністра оборони України, ВЧ А 0201 про визнання протиправним пунктів наказів, поновлення на службі...відмовити повністю".

Рішення суду набере сили після закінчення строку подання апеляцій учасниками справи. Олександр Турінський заявив, що подаватиме апеляцію.

Довідка Depo.Харків. У Харківській області розбився військовий літак Ан-26. Катастрофа сталася 25 вересня 2020 року близько 20:45 поблизу міста Чугуїв, поруч із трасою М-03. Внаслідок авіакатастрофи загинули 26 людей – курсанти ХНУПС імені І. Кожедуба і члени екіпажу. ДБР проводило розслідування за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

 
Один курсант ХНУПС імені Кожедуба – В'ячеслав Золочевський – внаслідок авіакатастрофи вижив.
 
Підозрюваними у справі є екс-командувач Повітряних Сил Збройних Сил України; екс-начальник Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба; командир військової частини А4104; заступник командира військової частини А4104; заступник командира військової частини з льотної підготовки; керівник управління польотами 25 вересня 2020 року на аеродромі "Чугуїв".

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершили у рекордні для кримінальних проваджень такої категорії строки (7 місяців 10 днів), після чого підозрюваних та їх захисників, а також потерпілих та їх представників у межах восьмимісячного строку вдалося ознайомити з усіма матеріалами провадження.

Якщо провину вищевказаних осіб буде доведено у суді, їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років.

28 січня на Харківщині зірвався суд у справі про катастрофу Ан-26. Чугуївський міський суд Харківської області відклав слухання кримінального провадження у справі про падіння Ан-26 з курсантами.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme