Катастрофа Ан-26 на Харківщині: ДБР отримало запис розмов екіпажу, допитані 60 свідків

ДБР продовжує розслідувати кримінальне провадження за фактом катастрофи літака АН-26 у Харківській області

Катастрофа Ан-26 на Харківщині: ДБР отри…

Слідчі ДБР разом з військовими прокурорами провели низку слідчих та процесуальних дій у рамках кримінального провадження за фактом катастрофи Ан-26 у Харківській області, повідомили Depo.Харків у прес-службі ДБР.

Зокрема, проведені огляди 26 тіл за участю судово-медичних експертів, призначено 26 судово-медичних експертиз, проведена виїмка документів у військовій частині А4104 щодо організації та проведення польотів, а також зразків палива.

На території військової частини вилучені зразки технічного мастила, яке використовується для змащування внутрішніх деталей двигуна, встановленого на Ан-26.

До Печерського районного суду Києва подані дев’ять клопотань про накладення арешту на майно (документи, речі), вилучені під час оглядів з метою проведення генетично-молекулярних експертиз. Також подані дев’ять клопотань про тимчасовий доступ до оригіналів документів (до ДП "Мотор Січ", ДП "Івченко-Прогрес", ДП "Антонов", Командування Повітряних Сил України, Міністерства оборони України, Харківського університету Повітряних Сил, військової частини А4104, Державної аудиторської службі України, Рахункової палати України) щодо обслуговування, модернізації, експлуатації літака.

Відібрано у 25 родичів загиблих курсантів біологічні зразки для проведення генетико-молекулярних експертиз, проведено 25 оглядів тіл загиблих, під час яких вилучено 25 зразків крові, призначено 27 генетико-молекулярних експертиз.

Проведено п’ять додаткових оглядів невпізнаних тіл військовослужбовців, під час яких вилучені п’ять зразків кісткової тканини, повторно призначено п’ять генетико-молекулярних експертиз за зразками кісткової тканини.

Призначено 25 порівняльних судових молекулярно-генетичних експертиз, експертизу вибухових речовин.

Допитано понад 60 свідків, 10 родичів загиблих.

Також ДБР отримало документи щодо льотної придатності літака Ан-26, інформацію про польоти інших суден під час та на місці авіакатастрофи.

"Витребувано та отримано від ДП "Антонов" документи щодо виготовлення, доопрацювання та подовження призначеного строку служби літака Ан-26; витребувано та отримано від Управління військових представництв МО України документи щодо участі працівників управління у модернізації, переобладнанні, ремонті, заміни агрегатів літака Ан-26; отримано із ДП "Івченко–Прогрес" належним чином завірені копії документів, на підставі яких були затверджено акти технічного стану, авіаційних двигунів; витребувано та отримано у повному обсязі із АТ "Мотор Січ" справи щодо ремонту двигуна; додатково направлено запит щодо витребування в АТ "Мотор Січ" копій серійних справ на двигуни літака; витребувано та отримано необхідну інформацію від Державної авіаційної служби", - сказано в повідомленні.

Також ДБР отримало дублікат касети запису розмов екіпажу Ан-26, які вилучено з магнітофонного бортописця, виготовлена стенограма.

Також слідчі вивчили медичні книжки чотирьох військових, які керували польотами, отримали відео з радарів аеропорту "Харків", отримали від ДП "Завод 410 ЦА" оригінали справи другого ремонту літака.

Крім того, ДБР ініціювало проведення аудиторами Державної аудиторської служби перевірок у Командуванні Повітряних Сил ЗС України, в/ч А4104, ХНУПС, ПАТ "Мотор Січ", ДП "Завод 410 ЦА", ДП "Антонов" з питань витрачання державних коштів на утримання, обслуговування, ремонт, модернізацію, проведення регламентних робіт, а також організацію проведення навчальних польотів літака Ан-26, що зазнав катастрофи.

Крім того, слідчі ініціювали проведення перевірок з аналогічних питань, які стосуються усіх літаків виробництва ДП "Антонов" та які на цей час перебувають на озброєнні у Збройних Силах України, починаючи із 1991 року дотепер.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області розбився військовий літак АН-26. Катастрофа сталася 25 вересня близько 20:45 поблизу міста Чугуїв, поруч із трасою М-03. Внаслідок авіакатастрофи загинули 26 людей – курсанти і члени екіпажу. ДБР розпочало розслідування за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme