Карантин не завадив: Як харків’яни відзначили День вишиванки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Харків долучився до святкування всесвітнього Дня вишиванки, який цього року припав на 21 травня

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Карантин не завадив: Як харків’яни відзн…

Із нагоди Дня вишиванки в Харкові відбулася низка акцій. Через карантин цього року харків’яни не стали проводити вже традиційну Вишивану ходу. Замість цього кілька проукраїнських та волонтерських організацій ініціювала акцію "Вишиваний майдан" – біля намету "Все для перемоги" на площу Свободи в центрі Харкова активісти намалювали слобожанський орнамент із використанням традиційних чорного та червоного кольорів.

"У минулі роки від "Просвіти" ми організовували Вишиванкову ходу, – розповіла співорганізаторка акції Галина Куц. – Це прекрасне та чудове свято. Але через карантин цього року воно було неможливим. І врешті всередині багатьох проукраїнських організацій (особливо всередині Євромайдану) виникла ідея – "намалюй вишиванку". Тут можна зберегти дистанцію. Тут ми розмітили вишиванку і кожен знаходиться в різних квадратах. І один із одним майже не спілкується. Тому ми вирішили, що це найбільш оптимальний варіант для того, щоб показати, що Харків святкує День вишиванки. Ми вибрали слобожанський орнамент. Це такі листочки з квіточками. Тому що слобожанські орнаменти більш рослинного характеру, вони не такі жорстко-геометричні. Ми же центр Слобожанщини".

Хто не міг бути присутнім на акції, мав нагоду приєднатися до святкування Дня вишиванки в режимі онлайн. Адже опівночі стартував флешмоб "Одягни вишиванку з самого ранку". Усі охочі публікували в соцмережах фото у вишиванках, супроводжуючи їх хештегом #ДеньВишиванкиХарків2020.

Також у Харкові відбувся святковий велозаїзд, до якого долучилися шанувальники двоколісного транспорту. Учасники акції вбралися у вишиванки та прикрасили свої велосипеди українською символікою.

"Наш велозаїзд – це така форма святкування традиційного Дня вишиванки, – розповів організатор акції Олесь Штефчук. – Ця форма виникла, можна так сказати, завдяки карантину. Через те, що ми не можемо ходити та збиратися так, як ми завжди звикли це робити, обійматися, ходити великими групами. Ми намагаємося дотримуватися обмежень. Але не хочемо скасовувати свято. І тому вирішили проводити його в іншій формі".

За його словами, у День вишиванки така акція проводитися вперше. Раніше вона проводилась хіба що на День незалежності. Також із 2012 року організовується патріотична велоколона в межах проведення Велодня. За словами Штефчука, він не проти повторити цю акцію і наступного року.

"Уже лунають такі пропозиції, – зазначив він. – Чому би і ні! Якщо у нас все вийде, якщо буде бажання. Я вважаю, що велосипед – це досить патріотичний транспорт. Це транспорт свободи, незалежності, транспорт певної відповідальності і громадянськості. Це екологічний транспорт. Тому я не бачу жодних нестиковок із Днем вишиванки. Цілком може продовжуватися далі".

Учасники велозаїзду зібралися в Саду імені Т. Шевченка. Згодом вони попрямували до площі Конституції, де зустрілися з Автомайданом. Там його учасники символічно прийняли естафету у святкуванні Дня вишиванки.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme