Інвестиції поважають закон і правила, а не "наїзди" та перешкоди, - нардеп Семенуха

На сьогоднішній день кількість та об’єм інвестицій як в Харківську область, так і по Україні в цілому, знижується
Depo.
30 вересня 2016 15:12
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облорганізації "Самопомочі", про це в інтерв’ю KHARKIV Today сказав народний депутат від фракції "Самопоміч" Роман Семенуха.

За його словами, привабливість регіону для вкладання грошей іноземними партнерами визначається економічними показниками та відсутністю зайвих перешкод: "Якщо завтра у нас зростатиме кількість робочих місць, і збільшаться інвестиції, як внутрішні, так і зовнішні, відбудеться зростання кількості суб’єктів підприємницької діяльності, компанії відкриватимуть нові ринки, нові напрями – тільки це може бути показником успішності".

Чиновники, пояснюючи відтік інвестицій прикриваються війною та пов’язаною із нею нестабільністю в очах інвесторів, але, на думку Семенухи, це лише привід не докладати зусиль.

"Наші чиновники жонглюють термінами, прикриваються війною, але я хочу навести один приклад. Нещодавно президент у своєму щорічному виступі в парламенті сказав, що сьогодні IT-ринок залучає $2,5 млрд до нашої країни. Так от для прикладу: в Ізраїлі, який постійно воює вже десятки років, минулого року обсяг угод, які тільки виходили на IPO, становив $12,5 млрд. Я думаю, що на привабливість для інвесторів впливає відсутність судової реформи, недостатня реформа правової системи, злочинно-каральний характер роботи фіскальної служби, украй завищені податки, зокрема податки на заробітну плату", - заявив нардеп.

Семенуха є автором одного з законів, який полегшує входження іноземних інвестицій в Україну – про скасування обов’язковості реєстрації іноземних інвестицій в облдержадміністраціях. І це, за словами депутата, перші кроки на шляху поліпшення інвестиційного клімату, але багато роботи ще попереду.

"Нам необхідно спростити ведення бізнесу, запровадити заявницький принцип у багатьох галузях, зменшити кількість ліцензій тощо. У нас були величезні наїзди на IT-компанії. Пригадайте, хоч раз чиновник найвищого рівня Харківської області вийшов і сказав: "Колеги, це неприпустимо"? Ви знаєте, що жодної справи не передано до суду? Я вже не говорю про обвинувальні вироки – їх немає. Це все фейк. Оце і є інвестиційний клімат. Гроші люблять тишу, і вони поважають закон, правила", - вважає Семенуха.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків