Інсуліновий скандал у Харкові: У Супрун розповіли, коли профінансують усіх діабетиків

В Україні повне забезпечення хворих на діабет інсуліном за кошти Державного бюджету розпочнеться з 2020 року

Інсуліновий скандал у Харкові: У Супрун…

Як передає Depo.Харків, про це під час спілкування із харківськими журналістами в рамках спільної програми Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства сказав заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

 

Він підкреслив, що реформа системи охорони здоров'я не припинятиме програми забезпечення інсуліном, проведення гемодіалізу та програму №1303 пільгових рецептів.

 

Говорячи про питання забезпечення громадян інсуліном, Ковтонюк зауважив, що на сьогодні законодавство передбачає співфінансування з місцевого та державного бюджету, однак не прописує обсяг доль цього фінансування.

 

"Інсулін недофінансований. По закону його фінансувати повинні державний і місцевий бюджет. Так написано. Це не те, що місцевий робить велику послугу нам, що він щось додає, це їх теж (обов’язок – ред.). Але ніде не врегульовано, скільки. Ніде не врегульовано, який відсоток. Ми роздаємо всім однаково. По населенню прописаному. Але в кожному випадку сперечаються, хто, скільки та кому винен, хто і скільки повинен закрити", - сказав заступник міністра.

 

Ковтонюк зауважив, що МОЗ готовий повністю фінансувати інсулінову програму, однак виключно на тих громадян, що включені до офіційного реєстру хворих на діабет.

 

"Ми зараз міняємо цей підхід. Ми розробили за минулий рік реєстр електронний людей, які отримують інсулін. І ми хочемо з наступного року, цього року майже вже досягли цієї мети, але ще не до кінця, все фінансувати з державного бюджету. По реєстру. Якщо людина не в реєстрі, то або в реєстр, і з державного ми закриємо, або місцевий бюджет тоді вже не по реєстру", - сказав він.

 

"У принципі це поможе. Тому що зараз з паперами є підробки. Ми коли цей реєстр тільки запустили, виявилося, що в деяких областях було по 25% людей неіснуючих, яким ми виписували на інсулін. Перепродавали. Ми на них давали його, а вони (місцева влада – ред.) потім його кудись дівали. Або вони отримували ці кошти, а потім перерозподіляли їх на інші програми. І говорили, що ми їх недофінансовуємо. Тепер ми хочемо зробити чесну угоду: ми профінансуємо все, але не все, що ви заявите нам, а внесіть людину в реєстр, ми її закриваємо. Реєстр є зараз, але повне фінансування по ньому ми хочемо поборотися на 2020-й рік", - підкреслив Ковтонюк.

 

Читайте також: "Дайте інсулін!": Чому в Харкові назріває медикаментозний бунт.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme