Іміджеві гойдалки Кернеса: Як харків'яни віддадуть за "безкоштовний" парк Горького 200 мільйонів (ФОТО)

З кожним роком харківський Парк ім. Горького, який був би прибутковим у будь-якій країні світу, генерує все більше збитків, що покривають із кишень харків'ян

Іміджеві гойдалки Кернеса: Як харків&#03…

Замість оновлення мереж опалення, придбання нових трамваїв та ремонту доріг бюджетні гроші підуть на будівництво елітних туалетів у парку. У 2018 році КП "Центральний парк культури та відпочинку імені Горького" отримає від мерії майже 170 млн грн фінансової підтримки. З цих грошей лише 70 млн грн підуть на різноманітні будівництва, а решта – 100 млн грн – це латання "фінансових дір" підприємства.

Саме в ці 100 млн грн "зашили" й виплати кредиту на реконструкцію самого парку, якій скоро буде вже 10 років. Реальні борги парку Горького – це майже державна таємниця. У міськраді Кернеса дізнатися, скільки Харків має ще виплачувати кредиту за будівництво парку, неможливо. Ця інформація закрита навіть для депутатів міської ради.

Парк розваг, який у будь-якій країні приносив би прибуток, у Харкові генерує мільйони доларів збитків щорічно. І якщо дізнатися, на що підуть 100 млн грн неможливо, то решта 70 млн грн розписані детально.

Так, 32 млн грн запланували на придбання обладнання та предметів довгострокового користування. Це снігоприбиральна техніка, косарки тощо. Щоправда, виникає питання, навіщо все це обладнання підприємству, яке платить космічні гроші за прибирання підряднику, який і повинен мати всю цю техніку: КП уклало угоду на прибирання вартістю 10,8 млн грн з ТОВ "Системи прогресивної очистки". "Харківський антикорупційний центр" відносить цю фірму до впливу депутата Харківської міськради, голову Адміністрації Холодногірського району Максима Мусєєва.

Нещодавно власником фірми "Системи прогресивної очистки" було ТОВ "Ваго-Рев" (кінцевим бенефіціарним власником – Євген Ананченко), директором – Роман Дворник. Але зараз до бенефіціарів додався ще один – мешканець Ізраїлю Александр Берштейн.

Тож парк збирається купувати обладнання, а тим часом гроші "осідатимуть" у "потрібної" фірми.

Але й це не все: 5,9 млн грн запланували витратити на реконструкцію туалету. Це навіть не нове будівництво, а ремонт за кошти, за які можна придбати будинок на 200 кв. м. з басейном у елітному районі міста. Ця сума більша, ніж місто витратить цьогоріч на забезпечення діяльності музеїв та виставок. Тож пріоритети харківської культури зрозумілі.

Ще 19 млн грн вирішили витратити на ремонт будівлі адміністрації. Ця споруда з'явилася лише у 2012 році, але вже зараз потребує майже 20 млн грн на оновлення. Для порівняння: для будівництва житла для спеціальних категорій населення, які цього вимагають згідно законодавства, у бюджеті запланували лише 15 млн грн.

Фірма "Контрплюс" – з трьох людей, з орендованим обладнанням, без субпідрядників – отримає від парку замовлення майже на 5 млн грн на реконструкцію паркової системи поливання. Фірма створена два роки тому. Зараз засновником значиться Валентин Крюков. До цього був Микола Гензель. Останній – до того, як стати засновником фірми, що отримує мільйони від парку Горького,– намагався знайти роботу із зарплатою принаймні 3 тис. грн у місяць. Варто звернути увагу і на інше: у той час, як у всьому світі роблять комунікації на десятиріччя, у харківському Парку труби перекладають кожен рік.

Ще 3 млн грн витратять на новий господарчий ангар, 3 млн грн – на оновлення системи відеоспостереження, 2 млн грн - на фундамент під атракціон.

Щодо атракціонів, то КП "Центральний парк культури та відпочинку імені Горького" нещодавно уклав угоду з TECHNICAL PARK S.N.C. DI MARTINI FABIO E C. щодо придбання нового атракціону вартістю 22,68 млн грн.

Планується придбання атракціону заввишки 18 метрів. Йдеться про комлекс, який складається з основи, яка кріпиться до бетонного фундаменту, підйомного важеля, до якого кріпиться центральний обертовий диск з 14 стрілами, на кінці кожної з яких – одномісна гондола, що обертається. Гондола являє собою посадочне місце з системою фіксації пасажира, крилами і важелями інтерактивного управління обертання гондоли на 360 градусів в обидва боки в площині, перпендикулярнії площині обертання центрального обертового диска. Після посадки в атракціон пасажири (14 осіб), фіксуються запобіжними поручнями.

Й це лише суми, які вимірюються мільйонами.

Парк Горького – це дійсно візитівка Харкова. Але на тлі регулярних аварій на теплотрасах витрачати майже 200 млн грн на те, що мало б себе саме підтримувати, виглядає щонайменше дивно.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme