Хвороба, що молодшає: На Харківщині гіпертонію діагностували у 40 дітей

У Харківській області на диспансерному обліку перебувають 531 тисяча хворих на гіпертонічну хворобу

Хвороба, що молодшає: На Харківщині гіпе…

Про це повідомили Depo.Харків у Харківському обласному центрі здоров'я.

За відомостями центру, в Харківській області показник поширеності гіпертонічної хвороби в 2016 році склав 22888 випадків на кожні 100 тис. населення (у 2015 році - 23412 випадків). В установах охорони здоров'я області в 2016 році на диспансерному обліку перебувало 531 тисяча хворих на гіпертонічну хворобу (у 2015 році – майже 541 тисяча). Протягом минулого року було виявлено вперше в житті 39455 випадків захворювання на гіпертонічну хворобу (у 2015 році - 41172).

Ця хвороба частіше виникає у людей похилого віку, однак її розвиток нерідко починається ще в молодому, а іноді навіть і в дитячому віці. За два останні роки артеріальна гіпертонія виявлена у 41 дитини.

Серед жителів області в 2016 році зареєстровано вперше в житті 3083 випадків гострого інфаркту міокарда проти 3265 випадків, які мали місце в 2015 році, 8158 інсультів, кількість яких у порівнянні з попереднім роком дещо збільшилася: у 2015 році - 8110. Ішемічна хвороба серця має високий рівень поширеності та діагностується майже у кожної п'ятої дорослої людини.

За даними статистики, гострий інфаркт міокарда виникає у 50 тисяч жителів України, з яких кожен третій помирає. Щорічно у 100 тисяч наших співвітчизників трапляється інсульт. Серцево-судинні захворювання призводять до первинної інвалідизації працездатного населення в 33% випадків.

Довідка Depo.Харків. Спочатку гіпертонічна хвороба розвивається непомітно, безсимптомно. Основними проявами можуть бути головний біль, підвищене нервове збудження, запаморочення, невмотивована дратівливість, безсоння. Тривалий час у пацієнтів типові для гіпертонії зміни в роботі серця не виявляються, артеріальний тиск підвищується періодично, знижуючись в певні періоди до норми.

При артеріальній гіпертонії (АГ), за визначенням Комітету експертів ВООЗ, спостерігається постійно підвищений систолічний або діастолічний артеріальний тиск. Верхньою межею норми вважають значення 140 мм рт. ст. для систолічного артеріального тиску і 90 мм рт. ст. - для діастолічного.

13 травня 2016 року за ініціативою ВООЗ проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Артеріальна гіпертонія є найпоширенішим захворюванням серед хвороб системи кровообігу та разом з іншими серцево-судинними захворюваннями займає перше місце в світі та в Україні за показниками смертності. Підвищений артеріальний тиск, або артеріальна гіпертензія, є найвагомішим чинником розвитку інфаркту міокарда та інсульту. Понад 1,5 млрд людей страждають цим захворюванням.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme