Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса

У Харкові кооперативи, що отримували безкоштовно землю від міськради, серед інших створювали і люди з оточення теперішнього голови МВС Арсена Авакова

Учора, 15 вересня, генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про обшуки у  приміщеннях, які належать меру Харкова Геннадію Кернесу та матері депутата Михайла Добкіна. "Обшуки відбуваються у зв'язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн", - пояснив генпрокурор.

Йдеться про так звану "кооперативну схему", коли земля безкоштовно передається приватним структурам.

Житловий кодекс УРСР, який досі діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для будівництва багатоквартирного житла. Але Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще вони мають стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом – стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років.

Проте у Харкові ці умови не виконувалися. Підставні особи реєстрували "кооперативи", отримували землю, яку потім або переписували на потрібних людей, або продавали.

Серед засновників кооперативів, що отримали землю в період 2008-2014 років є й люди Арсена Авакова. Так, у 2008 році депутати Харківської міської ради передали у власність ОК "ЖБК "Орбіта-Сервіс" земельну ділянку площею 1,28 га для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови по вулиці Командарма Корка (ріг вул. Уборевича). Будівництво повинно було завершитися до кінця 2011 року. Але замість житлового будинку, за даними ЗМІ, там дивним чином з'явився торговий центр.

У цього кооперативу декілька разів змінювалися засновники, але варто згадати найперших.

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 1

На фото: нардеп Ігор Котвіцький

ОК "ЖБК "Орбіта-Сервіс" у 2008 році створили Галина та Ганна Давидови, Ігор Котвіцький та Марина Єпішина. Зокрема засновників кооперативу у 2008 році можна знайти на ресурсі youcontrol.com.ua

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 2

Котвіцький – чинний народний депутат та бізнес-партнер Арсена Авакова, який вже став фігурантом одного  кримінального провадження. Марина Єпішина відома як топ-менеджер АТ "Інвестор" - головного бізнес-активу Арсена Авакова.

Та й був цей кооператив зареєстровано за адресою вул. Мироносицька, 25, де квартирувався і Фонд громадських ініціатив Арсена Авакова за часів його перебування в Італії.

Щодо інших партнерів у цьому кооперативі, то, наприклад, Галина Давидова – це один із засновників ТОВ "Паркінг+", головного фаворита Кернеса з ремонту доріг. З 2010 року це підприємство отримало від міськради підряди на 1,5 млрд грн.

Втім, з "Орбіти-Сервіс" "аваківці" давно вийшли, проте у двох кооперативах вони досі значаться серед засновників. Йдеться про ОК "ЖБК "Мирт" та ОК "ЖБК "Дизель".

За даними "Наших грошей", перший отримав у власність земельну ділянка площею 0,4957 га для будівництва та експлуатації житлового будинку по вулиці Римарській. Ця земля розташована біля саду. ім. Шевченка та дотична до ділянки, яку на останній сесії отримав кооператив, близький до "Трест-Житлобуд-1" Олександра Харченка.

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 2

Другий кооператив отримав земельну ділянку площею 4,5579 га для будівництва та експлуатації житлової забудови по вулиці Енергетичній на розі вулиці Дизельної.

Засновниками кооперативів вказані Дмитро Кручин, Ілля Співак, Олександр Тімій та Юрій Петриков.

Дмитро Кручин відомий як економіст ЗАТ "Теплоелектроцентраль-3". Ця структура належала Арсену Авакову та орендувала харківську ТЕЦ.

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 3

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 4

Але цікавівша персона Юрія Петрикова, який також входив до топ-менеджменту "Інвестора", а його донька була особистим фотографом Арсена Авакова.

Додамо, що, за даними ЗМІ, Петриков орендує острів на Печеніжському водосховищі.

Партнерами Кручина та Петрикова у цих кооперативах є люди з оточення Кернеса. Наприклад, Тимій є серед засновників ОК "ЖБК "Самшит", який вказув контактним номером телефону 731-44-03 – такий саме, як і у "НПК-Холдинг" родини Кернеса.

Хто з людей Авакова отримував землю за "кооперативною схемою" Кернеса - фото 5

У зв'язку з цим, хотілося б побачити, чи будуть слідчі цікавитися лише оточенням Кернеса та Добкіна, чи таки підуть далі й "зачеплять" усіх, хто отримував безкоштовно землю від Харківської мерії за сумнівною "кооперативною схемою".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook