Хто такий новий глава АП Райнін (ДОСЬЄ)

Depo.ua проаналізував, як зарекомендував себе новий глава АП Ігор Райнін в якості голови Харківської облдержадміністрації
Depo.
29 серпня 2016 15:05
ФОТО: depo.ua
Хто такий новий глава АП Райнін (ДОСЬЄ)
Хто такий новий глава АП Райнін (ДОСЬЄ)

Під час перебування на посаді губернатора Харківської області у Ігоря Райніна були рівні відносини з урядом, тому що він не намагався вставляти палиці в колеса, проводячи самостійну кадрову політику на держпідприємствах регіону.

Чиновник користався довірою неформального куратора області - міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Не під запис сам міністр говорив, що заблокував призначення губернатором Харківщини доволі впливого в регіоні бізнесмена. Подейкують, що при Райніні Аваков повернув собі навіть більше, ніж у нього відібрав при Януковичі тандем Кернес-Добкін. 

У квітні 2014 р Райнін був призначений першим заступником керівника Харківської ОДА Ігоря Балути, в листопаді переїхав до Києва на посаду заступника голови Адміністрації Президента, а вже в лютому нинішнього року повернувся до Харкова головою ОДА. Причому робота Райніна з кадрами ще до від'їзду в столицю може побічно говорити про те, що вже тоді було заплановано його повернення.  

Уже через місяць після призначення Райнін спробував встановити демонстративний контроль над облрадою. Показовим повинно було стати голосування за визнання Росії країною-агресором. Але 5 березня 2015 року депутати відмовилися навіть включити це питання до порядку денного. Як зауважив голова облради Сергій Чернов, органи місцевого самоврядування "повинні займатися господарськими, а не політичними справами". Ще місяць знадобився Райніну, щоб спрямувати процес у потрібне для нього русло - рішення з "російського питання" після погроз розпуском було прийнято на наступній сесії 9 квітня. Цей момент став переломним, після цього Чернов вже не намагався займатися самодіяльністю.

Інакше розвивалися відносини Райніна з Кернесом. На першій прес-конференції на посаді голови ОДА він толерантно зазначив, що співпраця з соціально-економічних питань між областю і Харковом необхідні для ефективного розвитку. І при цьому додав, що не спілкується з мером Харкова на особисті теми, а їхня спільна участь у будь-яких політичних проектах або альянсах неможлива. Не залишився в боргу і Кернес, заявивши, що при новому губернаторі співпрацю між міськрадою та ОДА буде більш плідним, тому що "Райнін - це системна людина". Публічних і гострих конфліктів між Райніним і Кернесом не було.

Також у губернатора склалися нормальні відносини з обласними силовиками - колишнім начальником управління СБУ Олександром Пивоваром, прокурором Юрієм Данильченко і начальником ГУ МВС Анатолієм Дмитрієвим. На масових заходах Райнін постійно з'являвся в їх оточенні, висловлював задоволення роботою з протидії диверсійних груп і тероризму. Формально глава ОДА - не та фігура, яка може впливати на кар'єрну долю згаданих посадових осіб, і в більшості областей так воно і є. 

Райнін входив до переліку губернаторів, які користувалися особливою довірою Президента.

Наступник Райніна

Погоджуючись на посаду голови АП Райнін, напевно, вимагав, щоб на посаду голови Харківської ОДА була призначена "його людина". Найімовірнішим кандидатом називають першого заступника голови ОДА Юлію Світличну.

Однак не виключено, що в ситуацію може напрямку втрутитися Авакова та наполягти на призначенні головою Харківської ОДА Ігоря Котвицького, який був співзасновником фінансової та майнової структури міністра – АТ "Інвестор". Однак це може стимулювати конфлікт із Кернесом, ажде мер не захоче віддавати своєму запеклому противнику область. Та й самому Котвицькому буде не зайва депутатська недоторканність.

Довідка Depo.ua. Ігор Райнін народився 6 серпня 1973 року в Харкові. У 1997 році закінчив Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського, у 2000 році - Харківський філіал Національної академії державного управління при Президентові України, магістр за спеціальністю "державне управління".

З вересня 1990 до липня 1993 року працював інженером-наладчиком Державного підприємства інженерно-консультаційного центру "Техсервіс". З липня 1993 до січня 1996 року – начальник дільниці виробничо-комерційної фірми "Агріс", потім до квітня 1998 року – заступник генерального директора, генеральний директор ТОВ "Навчально-науково-виробничий центр "Охорона праці".

Державну службу розпочав на 1998 році працював на посадах спеціаліста у Коломацькій РДА на Харківщині, заступником начальника та начальником управління в Головному управлінні економіки облдержадміністрації.

У 2010 році за часів губернаторства Михайла Добкіна працював генеральним директором Національного наукового центру "Інститут метрології". У липні 2010 - березні 2014 року – заступник директора ТОВ "Сінтофлекс".

У квітні 2014 р Райнін був призначений першим заступником глави Харківської ОДА Ігоря Балути. На цій посаді він обіцяв різку та жорстку переорієнтацію економіки Харківщини на російські ринки, це, за його словами, повинно було зупинити стагнацію виробництва в регіоні.

У листопаді переїхав до Києва на посаду заступника голови Адміністрації Президента, а вже в лютому нинішнього року повернувся до Харкова головою ОДА.

Із 17 листопада 2014 до 3 лютого 2015 року Райнін пройшов "стажування" на посаді заступника Голови Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна. Посаду голови Харківської ОДА обійняв 3 лютого 2015 року після повернення з Києва.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків