Хто такий харківський сепаратист Бородавка, якого видворили навіть із Москви

У Харкові "гібридний журналіст" Андрій Бородавка прикривався виконанням службових обовязків

"Руская вєсна" і Бородавка

З початку 2014 року Бородавка влився в рух прихильників "руской вєсни". У Харкові він був чи не єдиним журналістом, окрім російських "Лайфньюз", "Росія 24" та "НТВ", якому без проблем дозволяли працювати в таборі проросійських сепаратистів спочатку у підніжжя пам’ятника Леніну, пізніше – у двічі захопленій будівлі Харківської ОДА.

6-7 квітня 2014 року Бородавка разом із групою проросійських сепаратистів брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА, погромі на харківському телеканалі "АТН", масових безладах на вулицях, що супроводжувалася побиттями активістів Євромайдану. Під час цих подій начебто журналіст, ставлячи потрібні питання та роблячи відповідні вигуки, розпалював ворожнечу та провокував наростання агресії в натовпі. Весь час він вів відеозйомку на телефон, викладаючи записи з проросійськими коментарями в Інтернет. Бородавка прикривав свої дії начебто виконанням службових обов’язків "журналіста".

Після зламу ситуації та кількох викликів на профілактичні бесіди та допити до СБУ Бородавка у листопаді 2014 року втік на Росію. У Тверській області він отримав річну реєстрацію, однак весь час світився в Москві. За рік, згідно російського законодавства, він мав якимсь чином оформити свій правовий статус, однак через постійну участь у ефірах кремлівського телебачення не встиг цього зробити.

Хто такий харківський сепаратист Бородавка, якого видворили навіть із Москви - фото 1

Російський Бродавка

Прибувши на Росію та освоївшись там до кінця 2014 року, Бородавка протягом усього 2015 року "борознив" простори російських ЗМІ, заявляючи, що в Харкові, звідки він утік після Революції гідності, "масові репресії" та " перелякані люди", "до політв'язнів застосовуються кримінальні статті", "тих, до кого ці статті не застосовуються, просто забивають до напівсмерті", а лік жертв репресій перевалив за тисячу.

Після таких заяв Бородавку, за традиціями путінського ТВ, почати титрувати не інакше, як "правозахисник". Мабуть, "руского міра".

Кремлівські ЗМІ повідомляють, що Бородавка неодноразово робив спроби легалізувати своє перебування на Росії, звертався і до Федеральної міграційної служби, і до Ради Федерації, і до самого Путіна.

Однак, за нашими даними, українські спецслужби зуміли таким чином дискредитувати Бородавку, що він, незважаючи на начебто проросійську позицію, в жодній інстанції не отримав позитивного для себе рішення. Судячи з усього, мова йде про скандали з викраденням і розтратою пожертв на "рускую вєсну" в Харкові, до чого прив’язали втікача.

Хто такий харківський сепаратист Бородавка, якого видворили навіть із Москви - фото 2

Бородавку затримали 4 травня в Москві за порушення правил міграційного законодавства Росії. Московський арбітражний суд 5 червня після розгляду касаційної скарги вирішив видворити Бородавку.

На Росії прокуратура, знаючи про ставлення до Бородавки на батьківщині, запропонувала йому виїхати в будь-яку іншу країну. Серед пропозицій був навіть виїзд до "ДНР" чи "ЛНР". Однак проросійський сепаратист обрав інший шлях – його юридично видворили в одну з країн СНД.

Проти депортації Бородавки висловився лише депутат Держдуми Росії від фракції "Єдина Росія", людина з величезним георгіївським бантом на куртці Євген Федоров, назвавши підлістю судове рішення про видворення проросійського сепаратиста з Росії.

Хто такий харківський сепаратист Бородавка, якого видворили навіть із Москви - фото 3

Майбутнє Бородавки

Після затримання в аеропорті "Бориспіль" у Київській області Бородавку доставили до Управління СБУ в Харківській області. Зараз депортований перебуває в ізоляторі. Найближчим часом Бородавці оберуть міру запобіжного заходу та мають оголосити про підозру. Матеріалу та доказової бази на "гібридного журналіста" в Інтернеті вдосталь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook