Харкову повернули землю в елітному районі, яку "розбазарила" мерія

У Харкові через суд повернули у власність міста три гектара землі у Лісопарку

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, місцева прокуратура № 1 забезпечила виконання рішення Східного апеляційного господарського суду щодо повернення територіальній громаді 3 га землі в Лісопарку.

Як повідомила керівник місцевої прокуратури Катерина Шевцова, йдеться про ділянку, розташовану по вулиці Білгородське шосе. За останніми даними експертів, ринкова вартість земель складає 120 млн грн.

Вказану ділянку у 2014 році Харківська міськрада на безоплатній основі передала у власність одному з обслуговуючих кооперативів. Однак для такого рішення не було законних підстав, оскільки право на безоплатну передачу земель для житлового будівництва мають лише житлово-будівельні кооперативи. При цьому члени ЖБК мають реально потребувати поліпшення житлових умов. Оскільки ці вимоги ані міськрадою, ані кооперативом дотримані не були, прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання рішення незаконним та його скасування.

Справа розглядалася судами неодноразово. Попередні рішення прокуратура оскаржила в касаційному порядку.

Східний апеляційний господарський суд ухвалив рішення щодо повернення земель у власність територіальної громади міста.

Постанова суду набрала законної сили, незаконно відведені землі повернуті у комунальну власність.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові прокуратура вимагає повернути в комунальну власність землі, що незаконно виділили під гаражі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook