Харківський суд звільнив ідеолога фейкової "ХНР"

Апеляційний суд Харківської області звільнив координатора руху "Юго-Восток" Юрія Апухтіна

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Апеляційного суду Харківської області, колегією суддів апеляційного суду Харківської області сьогодні, 20 грудня, були розглянуті апеляційні скарги обвинуваченого Юрія Апухтіна, захисників та прокурора.

За їхніми відомостями, ухвалою суддів апеляційну скаргу прокурора залишили без задоволення, апеляційні скарги обвинуваченого та захисників задовольнили частково.

Вирок Київського районного суду міста Харкова від 23 травня 2017 року відносно Апухтіна в частині його засудження за ч.3 ст.109 КК України скасували та закрили кримінальне провадження в цій частині.

Суд постановив вважати Апухтіна засудженим за ч. 1 ст. 294 КК України до покарання призначеного судом першої інстанції – п'ять років позбавлення волі.

"У строк відбування покарання Апухтіну зараховали строк його попереднього ув'язнення - з 30 квітня 2014 року по 7 травня.2014 року та з 19 грудня 2014 року по 20 червня 2017 року - з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, а з 21 червня року по 20 грудня року з розрахунку: один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі. Постановлено вважати Апухтіна Ю.М. таким, що повністю відбув покарання, в зв'язку з чим звільнити його з під варти в залі суду негайно", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Depo.Харків, прокуратура довела в суді, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської облдержадміністрації. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення "Харківської народної республіки" та так званої "Конституції ХНР".

Також доведено, що Апухтін був одним із ініціаторів з проведення у Харкові "референдуму" з питань федералізації – створення так званої "Юго-Восточной автономии от Одессы до Харькова", який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"