На Харківщині відомого правозахисника арештували на 15 діб (ФОТО)

Правозахисника та юриста Максима Корнієнко засудили за те, що він відмовився прослідувати із зали суду у райвідділ поліції

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у постанові Вовчанського районного суду Харкова від 14 листопада, яку прийняла суддя Ірина Уханьова (за даними офіційного сайту "Судова влада України" вона виконує обов'язки голови суду).

Згідно постанові, в той же день Корнієнко, знаходячись у залі суду, відмовився пройти до райвідділу поліції, здійснивши цим злісну непокору законному розпорядженню працівника поліції. Корнієнко свою провину не визнав.

Суд визнав у діях правозахисника адмінпорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрав для нього максимальне покарання - адміністративний арешт на строк до 15 діб. При цьому суд не встановив обставин, що обтяжують провину Корнієнка.

За словами знайомих правозахисника, того дня він знаходився у Вовчанському суді, захищаючи фігурантів справи, яка там розглядалася. Правозахисник фіксував перебіг судового засідання на мобільний телефон. Це викликало обурення судді, після чого він звернувся до співробітника поліції.

Ярослава Манченко, яку Корнієнко вказує на своїй сторінці у "Фейсбуці" як дівчину, з якою він зустрічається, написала на своїй сторінці, що до правозахисника застосували фізичне насильство. "Незважаючи на критичний стан, затриманому було відмовлено у госпіталізації, також співробітниками поліції були заборонені всі побачення з родичами",- зазначила вона.

Довідка Depo.Харків. Корнієнко є громадським діячем, членом громадської Ради при Харківській облдержадміністрації. Він був також членом громадської ради при Головному управлінні МВД в Харківській області.

На Харківщині відомого правозахисника арештували на 15 діб (ФОТО) - фото 1

На Харківщині відомого правозахисника арештували на 15 діб (ФОТО) - фото 2

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook