Харківський екопарк прийняв близько 10 лебедів, які не полетіли на зимівлю

За останні два місяці до харківського екопарку надійшло майже 40 викликів з шести областей України щодо птахів, які не полетіли на зимівлю

Харківський екопарк прийняв близько 10 л…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі екопарку, у дев'яти з десяти випадків люди повідомляли про лебедів.

"Ця проблема виникає щозими, і для її вирішення ми спираємося на практику наших досвідченіших київських колег, а також Угорського центру реабілітації диких птахів", - зазначила фахівець екопарку Тетяна Довженко.

Вона зазначила, що лебедям не страшні морози до -2°C - у цих птахів є теплий пух і жирова змазка.

"З настанням осені перелітний птах не летить в двох випадках. Або птах ослаблений, що часто трапляється з перволітками і самками, які влітку вивели велике потомство. Або ж він травмований хижаком, але частіше - мисливцем. Тому, перше, що потрібно зробити, це спробувати злякати лебедя, щоб з'ясувати - чи може птах літати, - радять фахівці. - Якщо птах злетів, то підгодовувати його небажано – він сам може знайти їжу. А якщо водойма повністю замерзне, то він перелетить на незамерзлу ділянку. Лебедю досить ополонки діаметром хоча б п'ять метрів, щоб кригою до нього не підібралися хижаки".

Орнітологи рекомендують підгодовувати птаха в період морозів тільки в тому випадку, якщо це сірий, що не поміняв оперення, перволіток. Одному такому лебедю необхідний 1 кг комбікорму раз на три дні. Така порція не привчить птицю до штучного годування, але і не дасть загинути в холоди. Також лебеді охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене в воді сіно.

Якщо ж лебідь не може злетіти і сидить на замерзлому водоймищі - він дуже ослаблений або травмований. Таку птицю потрібно відловити і передати в найближчий центр реабілітації.

"Екопарк за останні два місяці прийняв десяток лебедів-шипунів, одного з яких нам привезли з сусідньої області. Найчастіше нам дуже допомагають небайдужі громадяни. Місцеві жителі беруть участь у порятунку птиці, будучи найближче до ситуації, вони відловлюють лебедя, що потрапив в біду, і передають його в руки фахівців", - зазначили в екопарку.

Як повідомляв Depo.Харків, у 2017 році в Харківській області спостерігалося погіршення епізоотичної ситуації зі сказу.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme