ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківських абітурієнтів просять уважніше готуватись до ЗНО

У 2015 році в системі зовнішнього незалежного оцінювання знань зроблено низку нововведень у порівнянні з минулим роком
Depo.
10 квітня 2015 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба міськради із посиланням на директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренко, передає кореспондент Харків.depo.ua.

За його словами, зміни, які відбулися в ЗНО, мають одну мету - удосконалити систему відбору абітурієнтів.

Найбільш значущою інновацією Сидоренко назвав впровадження порогового балу в оцінюванні знань. Цей дворівневий принцип оцінювання знань абітурієнтів базується на науковій теорії, яка апробована на практиці в європейських країнах. Її суть полягає в тому, що після кожного тестового завдання з певного предмету експертні групи у дев'яти регіональних центрах, в тому числі і в Харкові, у складі 9-10 осіб, визначатимуть, на яку кількість питань має відповісти абітурієнт, щоб він вважався мінімально підготовленим для навчання у виші.

До складу експертних комісій увійде приблизно рівна кількість відібраних під час конкурсного відбору вчителів сільських та міських шкіл, викладачів вишів і науковців, методистів та представників громадськості.

"24 квітня пройде перший тест з української мови та літератури, який є ключовим цього року. Якщо абітурієнт не подолає мінімальний поріг правильних відповідей, то він втратить право цього року вступити до будь-якого вищого навчального закладу, тому що необхідний для вступу у всі виші тест з української мови та літератури буде провалений, і подальші тести здавати вже немає сенсу. Ті, хто подолає цей поріг, отримають мінімальні 100 балів, а далі будуть збільшувати їх кількість в інших тестах аж до 200. Чим більше балів, тим вище шанси вступити до престижних вишів, які встановлюють у себе високий прохідний поріг", - розповів Сидоренко.

За його словами, цього року вперше ЗНО з української мови та літератури буде поєднане з державною підсумковою атестацією, тому тести оцінюватимуться за 200-бальною шкалою як для абітурієнта і за 12-бальною як для випускника.

Цього року тести з української мови та літератури складатимуть 18,5 тис. чоловік.