Харківські школярі просиджують в інтернеті по 5-6 годин на добу, - опитування

У Харкові 14-16% школярів мають серйозну інтернет-залежність, яка позначається на їхньому психічному і фізичному здоров'ї

Харківські школярі просиджують в інтерне…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, відповідні дані були озвучені під час круглого столу на тему "Кіберзалежність неповнолітніх як передумова девіантної поведінки", який пройшов у Харкові 15 лютого.

За словами завідуючої кафедрою соціології та психології Харківського національного університету внутрішніх справ Олени Євдокимової, нещодавно було проведене дослідження щодо ставлення дітей до комп'ютера та інтернета в харківському ліцеї №89, школі-інтернаті "Ліцей "Правоохоронець", загальноосвітній школі №121 та кількох інших навчальних закладах.

За підсумками дослідження було встановлено, що харківські школярі знайомляться із комп'ютером у віці 5-6 років (майже 72% опитаних), понад 76% школярів вказали на комп'ютер і телефон як на свої основні захоплення, у середньому в добу школярі проводять в інтернеті 5-6 годин, 82% опитаних відчувають незадоволеність з боку батьків, друзів і родичів щодо тривалості часу, який вони проводять за комп'ютером.

Як зазначив академік Національної академії правових наук України Олександр Бандурка, від кіберзалежності, за даними різних досліджень, страждають 14-16% дітей, а 6-8% мають важкі наслідки від такої залежності.

Ще одна проблема, до якої веде інтернет-залежність, носить кримінальний характер. Як повідомив начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Харківській області Андрій Хоменко, низка правопорушень, які скоюють підлітки, безпосередньо пов'язана з комп'ютерними технологіями.

Наприклад, торік в Основ'янському районі один неповнолітній скоїв 11 правопорушень, пов'язаних із шахрайством, на популярному сайті покупок і продажів.

Хоменко також нагадав, що в 2017 році великий резонанс в суспільстві набули факти участі дітей в так званих групах смерті, які провокували підлітків до суїциду.

"Ще одна проблема - втеча дітей із сім'ї. Торік у поліцію надійшло 356 заяв про розшук 370 дітей. Протягом доби були знайдені 95% зниклих, більшість з яких - в інтернет-кафе і клубах, де є вихід в інтернет або можна пограти в онлайн-ігри", - повідомив Хоменко.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові розшукали неповнолітнього втікача.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme