Харківські прикордонники "завернули" майже 90 росіян

Після введення воєнного стану пасажиропотік через україно-російський кордон зменшився

Про це в ефірі UA:Харків заявив начальник Харківського прикордонного загону Роман Гоць, передає Depo.Харків.

Він зазначив, що після введення воєнного стану пасажиропотік через україно-російський кордон зменшився що на в'їзд, що на виїзд. "Це в першу чергу пов'язано із певною занепокоєністю громадян, але ми працюємо у посиленому штатному режимі", - сказав Гоць.

Він зазначив, що прикордонники проводять "заходи другої лінії щодо іноземців, які в'їжджають на територію України". "Іноземець, котрий в'їжджає на територію України, підлягає співбесіді, опитуванню на предмет мети перебування на території України, доцільності кількості днів, на які він прибуває, чи відвідував він територію АР Крим через невстановлені пункти пропуску. На підставі заходів контролю другої лінії приймається рішення про пропуск або непропуск зазначених іноземців", - пояснив Гоць.

Гоць зазначив, що співбесіда застосовується до кожного громадянина, який слідує з території Росії чи інших країн.

Він додав, що за майже 10 днів харківські прикордонники не пропустили в Україну майже 90 громадян Росії. "За минулу добу (6 грудня, - Ред.) ми відмовили у пропуску восьми громадянам Російської Федерації. Ми пропускаємо близько 200-250 громадян Російської Федерації на добу, на в'їзд в Україну. В першу чергу безперешкодно пропускаються представники консульських установ, котрі надають підтверджуючі документи, також без проблем пропускається обслуговуючий персонал транспортних засобів – це потяги, літаки, рейсові автобуси, водії вантажних автомобілів. Також пропускаються безперешкодно громадяни, які навчаються на території України, які працюють на державних підприємствах на підставі контрактів. Також пропускаються етнічні громадяни Молдови, вихідці із Молдови, які мають російське громадянство. У таких випадках приймається рішення про транзит через територію України терміном 24 години", - пояснив Гоць.

Також здійснюється пропуск громадян Росії, котрі мають близьких родичів на території України, котрі слідують на лікування і пред'являють необхідні документи, а також тих, хто слідує з гуманітарною метою, – наприклад, у зв'язку зі смертю або хворобою близьких родичів.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди постраждала жінка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook