ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Харківські посадовці пояснили, чому повертають на Луганщину евакуйованих з АТО сиріт

Дітей, які були евакуйовані 2 роки тому з дитячих будинків у зоні АТО до Харківської області, повертають на Луганщину
Depo.
8 червня 2016 16:17
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це розповів директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА Олександр Галацан.

За його інформацією, в 2014 році до Харківської області із зони АТО було евакуйовано 150 дітей: понад 90 - з Луганської області, решта - з Донецької. Це було пов'язано з тим, що на той час дома дитини, в яких проживали діти, опинилися практично в зоні бойових дій.

Станом на 8 червня на Харківщині залишилися 45 дітей з Луганської області. 20 з них перебували в Будинку дитини "Зелений гай", 21 - в Обласному будинку дитини №2, і ще четверо - в Обласному будинку дитини №1.

"Із загальної кількості дітей, які поступили до нас з Луганської області, значна частина в ході дворічної роботи з їх документами, особистими справами, отримали новий статус. У них з'явилися усиновителі, й діти були усиновлені громадянами України. Таким чином, залишилися 45 дітей. У 26 з них документи залишилися прикріпленими до Луганської області, а решта отримали інші документи, які знаходяться на стадії зміни, і це дозволяє нам або залишити їх в наших будинках дитини, або визначити їм у найшвидшому часі усиновителів, з якими вже частина цих дітей знайомиться", - зазначив Галацан.

За його словами, саме цих 26 дітей, які оформлені в Луганській області, 8 червня передають колективу медиків, представників Луганської ОДА і правоохоронних органів Луганської області. Вони мають усі необхідні документи для отримання дітей, оформлення відповідних актів і транспортування дітлахів до будинку дитини, який знаходиться в Северодонецьку.

"Уже протягом двох місяців Луганська ОДА звертається до Харківської облдержадміністрації не просто з проханням, а з вимогою повернути дітей - тих, які мають правове відношення до Луганської області, - зазначив Галацан. - Тільки після проведення певного аналізу й оцінки приміщень і умов, у яких перебуватимуть діти, після перевірки будинків дитини в Луганській і Харківській областях уповноваженими представниками нашого омбудсмена, керівництво Харківської облдержадміністрації прийняло остаточне рішення погодити передачу дітей, статус яких відноситься до Луганської області".

Він висловив упевненість в тому, що переїзд не нанесе дітям психологічної травми.

"Я сам був присутній при прийманні дітей у 2014 році з Луганської області, я бачив їх стан - і моральний, і психологічний, бачив всі ті проблеми, які були у них зі здоров'ям. Ми провели колосальну роботу за ці 2 роки: дітям було зроблено понад 50 хірургічних операцій, у тому числі - таких, що були пов'язані з корекцією вад серця, з іншими вродженими станами, нам вдалося суттєво покращити стан їх здоров'я. Я не думаю, що сьогоднішній переїзд, коли діти подорослішали, оточені любов'ю та увагою вихователів, стабілізовані психологічно й емоційно, стане для них великою психологічною травмою", - зазначив Галацан.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків