Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса

Землю житлового кооперативу "Ялинка" в харківському Лісопарку отримали люди, які потребували "поліпшення умов проживання": депутат, прокурор і партнер міністра

Харківська земля: "кооперативні" друзі К…

Екс-народний депутат України Віталій Немилостівий, бізнес-партнер сина екс-прокурора Харківської області Василя Синчука Ігор Морус, донька ще одного прокурора Світлана Кривобок, бізнес-партнер друга екс-міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника та інші стали власниками землі у харківському Лісопарку, яку безкоштовно передали обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Ялинка".

ОК "ЖБК "Ялинка" був створений в 2009 році й того ж року отримав від міської влади у власність 70 га землі на території Лісопарку за адресою Білгородське шосе, 34. Пізніше це рішення переглядалося, але 56 га кооперативу залишили. При цьому варто відзначити, що нормативна оцінка цієї ділянки складає близько 126 млн грн.

Першими засновниками кооперативу, які й отримували землю, були Сергій Велигоша, Дмитро Бацун та Олександр Кондратюк.

Сергій Велигоша є засновником багатьох подібних кооперативів, зокрема ОК "ЖБК "Колонтроповс", який зареєстрований за тією самою адресою, що й "Ялинка", і теж отримав землю за адресою Білгородське шосе, 34.

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 1

Серед партнерів Велигоші у цих кооперативах є люди з оточення мера Харкова Геннадія Кернеса – наприклад, Олександр Коровкін, який був бізнес-партнером сина міського голови у ТОВ "Фірма "Діана".

Зараз засновниками кооперативу "Ялинка" є Олександр Кулаковський, Микола Дитко, Сергій Іванов, Світлана Кривобок, Микола Маркевич.

Найбільш цікавою постаттю серед них є Світлана Володимирівна Кривобок – донька колишнього прокурора Полтавської, Донецької та Харківської областей Володимира Васильовича Кривобока. Зараз Володимир Кривобок входить до складу Харківського регіонального антикорупційного комітету.

За даними "Харківського антикорупційного центру", Світлана Кривобок володіє купою елітної нерухомості у Харкові. Крім того, вона є засновницею кількох фірм, які торгують нерухомістю, зокрема ТОВ "Харківська Рублівка".

За кілька наступних років, землі, які були у власності "Ялинки", почали знаходити нових власників. Цього року 3,8 га опинилося у власності ТОВ "Автозатишок". Засновником цього підприємства є екс-нардеп від БЮТ Віталій Немилостивий та словацьке ТОВ "Слодек Інвест".

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 2

Власником ще 3,6 га землі є юрист, засновник ТОВ "Слобожанський рітейл" та інших підприємств Любомир Мандрика. У нього є доля ще в одному кооперативі – ОК "ЖБК "Орхідея", де партнером вказаний Євген Гутков, людина з оточення депутата міськради Ігора Аріха.

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 3

Ділянка площею 0,68 га вже відійшла заступнику директора Інституту патології хребта та суглобів ім. Сітенка Олегу Вирві.

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 4

Власниками ділянок по 0,6 га є Ігор та Денис Морус. Перший є засновником ТОВ "Констракшн груп інтернешнл". Раніше серед засновників цього підприємства був син екс-прокурора Харківської області, а нині прокурора АР Крим Василя Синчука Олександр Синчук. Морус і Синчук-молодший і зараз є партнерами по фірмі "Стелс ХХІ", яка розташована за тією ж адресою, що і "Констракшн інтернешнл Груп".

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 5

Поряд із землями "Ялинки" є ділянка площею 1,46 га, яку особисто орендує вже згаданий Василь Людвигович Синчук. На цій території він побудував дачний будинок, будинок відпочинку, спортивний комплекс, тренерську, гараж, лазню та КПП.

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 6

Також серед власників земельних ділянок на території, яка надавалася "Ялинці", є Роберт Мкртчан - один із господарів ТРЦ "Французький бульвар". Частину земель "Ялинки" відрізали ще одному кооперативу – ОК "ЖБК "Уністрой".

Харківська земля: "кооперативні" друзі Кернеса - фото 7

Його власником є ПрАТ "Уністрой", акціонерами якого вказані Павло Манасьян, Олег Кисельов та Володимир Гурко. Останній був депутатом Харківської облради минулого скликання. Крім того, через "Мисливець ЛТД" Гурко володіє мисливськими угіддями на території області. Серед його партнерів по цьому бізнесу – друг екс-міністра освіти та науки Дмитра Табачника Михайло Шифрін.

Житловий кодекс УРСР, який досі діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для побудови багатоквартирного житла. Але Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще вони мають стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років.

Між тим, з наведеної вище інформації видно, що буквально дорогоцінну заповідну землю отримують "найбідніші" люди Харкова, які були і є близькими до влади та правоохоронних структур. І не більше.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme