Харківська облрада: Екс-регіонали зняли футболки "Беркут" та "підфарбувалися"

До Харківської облради, як і до ради міської, пройшло багато "потрібних" людей, однак чи потрібні води мешканцям Харківщини

Харківська облрада: Екс-регіонали зняли…

Склад облради сьомого скликання буде сформовано з шести партій. На відміну від міськради партія "Відродження", хоч вона й виграла вибори, сформувати самостійно більшість не зможе, адже матиме лише 50 зі 120 мандатів. При цьому й у самому "Відродженні" є різні центри впливу.

Наприклад, під час обговорення персони майбутнього голови Харківської облради згадуються дві кандидатури – голова облради попереднього скликання, екс-регіонал, а нині обраний від "Відродження" депутат Сергій Чернов та колишній депутат Харківської міськради, екс-регіонал, людина з бізнесом у сфері імпорту м'яса Володимир Скоробагач, якого, як вважається, підтримує Генадій Кернес і нардеп Віталій Хомутинник, котрий тісно пов'язаний із митницею.

Взагалі мер Харкова, який очолював список "Відродження" до облради, але відмовився від депутатства в області, провів багато "своїх" людей. До цього переліку можна сміливо віднести тих, хто як безпосередньо працює в міських комунальних підприємствах (начальник комунального підрядного підприємства "Шляхрембуд" Віталій Бура, заступник директора комунального підприємства "Газета "Харьковские известия", що вважається "рупором" Кернеса Ганна Кузнецова), або в міськраді (заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євгеній Водовозов), так й потрібні бізнесмени.

До останніх відноситься Альберт Кононенко. Ця маловідома людина є бізнес-партнером родини депутата міськради Ігора Аріха у житлово-будівельних кооперативах, які безкоштовно отримували протягом багатьох років землю від мерії. Раніше Кононенко був партнером нардепа-бютівця Віталія Данилова у фірмі "Солта-2005".

Також став депутатом Армаіс Оганесян. Його фірма "Фарт" до цього рясно отримувала підряди на реконструкцію парків та скверів міста Харкова. Зараз правоохоронці проводять слідчі дії стосовно обставин перемоги на тендерах компанії Оганесяна й можливої тендерної змови, яка призвела до величезних втрат грошей з бюджету.

Ще один цікавий персонаж - директор ДП "Вовчанське лісове господарство" Сергій Пієв. Він разом зі своїм братом та батьком Михайла Добкіна є одним з найбільших власників мисливських угідь на Харківщині.

Крім того, за списком "Відродження" до Харківської облради пройшли люди, наближені до нардепа Дмитра Святаша (батько нардепа Володимир Святаш, Світлана Родак, Володимир Рожанський), Володимира Мисика (Владислав Заколодяжний), Євгенія Мураєва (Руслан Дейнека), адвокат та екс-голова Комінтернівського району Роман Веприцький та його екс-заступник Денис Дорожкін. Знайшлося місце й керівникам великих стратегічних підприємств Харківщини – Миколі Вахно ("Хартрон"), Віктору Попову (ПАТ "Фед"), Володимиру Золотарьову ("Південкабель").

Буде депутатом, хоч і від "Відродження", одногрупник губернатора Ігора Райніна, екс-директор заводу ім. Малишева Микола Бєлов, якого "Укроборонпром" звільнив із посади через незадовільні темпи виконання зовнішніх контрактів, зокрема, виробництва танків "Оплот" за замовленням Таїландського королівства.

В кулуарах облради розповідають, що дуже вірогідна коаліція між "Відродженням" та "Опозиційним блоком", хоча в цей процес замість соратників Добкіна намагається вклинитися "Солідарність".

Список "ОБ" в облраді – це послідовні прихильники Партії регіонів й родичі регіоналів-нардепів. Зокрема, син Дмитра Шенцева Микита та дружина Євгена Мураєва Валерія.

Знову отримують депутатський мандат екс-керівник Ізюмської райдержадміністрації Валерій Білокудря, екс-нардеп Олег Каратуманов, представник бізнесу Світлана Білохвостенко. Попаде до облради й син одіозного екс-голови Харківського апеляційного господарського суду Олександр Кухар. Сам суддя Василь Кухар, який також балотувався, до облради не пройшов.

Якщо у "Відродження" не вийде створити більшість із "Оппоблоком", то є "Солідарність" і "Наш край", де також повно колишніх "регіоналів".

Так, завдяки президентській партії БПП "Солідарність" депутатами стали колишні члени Партії регіонів: Степан Масельский, Іван Глянь, Юрій Фесенко, Микола Ключка, Андрій Хвесик, Анатолій Русецький.

При цьому серед п’яти заступників голови Харківської ОДА мандат отримала тільки Юлія Світлична. Губернатор хотів би бачити її на посаді спікера, однак із такою ідеєю категорично не погоджується "Відродження". Крім того, Світличній доведеться обирати, депутатом якої ради бути: Харківської районної, міської, чи обласної.

Крім неї, з людей Райніна депутатом став тільки директор Департаменту економіки й міжнародних відносин ОДА Віктор Коваленко. Провалилися на виборах решта заступників: людина з будівельного бізнесу Євген Шахненко, колишній керівник райдержадміністрації Марк Беккер, приятель родини Райніна, юрист Михайло Черняк та прокурор зі стажем Вячеслав Аббакумов.

Водночас, знову обрався до облради очільник Національної поліції Харківської області Анатолій Дмітрієв, якого називають людиною Арсена Авакова.

Щодо партії "Наш край", котра отримала 11 мандатів, то ситуація є дещо іншою, ніж у Харківській міській раді. Окрім людей Фельдмана, тут є й люди Януковича-Добкіна. Зокрема, Олександр Гусаров та Віктор Намчук, які очолювали райдержадміністрації в Харківській області за часів президентства Віктора Януковича.

"Самопоміч" і "Батьківщина" якісно відрізняються від решти партій сьомого скликання Харківської облради, але, чи будуть вони опозицією, покаже час.

Однак уже зараз можна стверджувати, що кількісно екс-регіонали мають більшість у новій обласній раді й ОДА доведеться рахуватися з ними, щоб проводити свої програми через депутатський корпус.

Ситуація дуже схожа на ту, яка була у Харківській облраді за часів губернатора Авакова. Йому доводилося працювати з опозиційними депутатами, які виносили йому декілька раз вотум недовіри. Чи зможе опанувати зграю екс-регіоналів теперішній губернатор Ігор Райнін, покаже час, але до цього часу йому вдавалося показувати, що він отримує те, що бажає, або хоча б демонструвати "гарний вираз обличчя при поганій грі".

Довідка Depo.Харків. Харківська облрада складається зі 120 депутатів. Партія "Відродження" матиме 50 мандатів, БПП "Солідарність" – 20, "Опозиційний блок" – 19, "Самопоміч" – 12, "Наш край" – 11, "Батьківщина" – 8.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme