Харківщина має позитивний прогноз зростання економіки, - керівник ОДА Світлична

Харківщина прагне вести гру першим номером і принципово розширює поле ініціатив
Depo.
23 вересня 2016 16:49
ФОТО: depo.ua
Харківщина має позитивний прогноз зростання економіки, - керівник ОДА Світлична
Харківщина має позитивний прогноз зростання економіки, - керівник ОДА Світлична

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, під час VIII Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи" керівник області Юлія Світлична презентувала партнерам потенціал регіону та розповіла про перші результати активної міжнародної співпраці регіону.

"Незважаючи на шквал негативних прогнозів, які лунали ще два роки тому, втрату російського ринку, а також важливих для нас ринків Донбасу та Криму, все це не призвело до колапсу регіональної економіки. Її диверсифікованість і гнучкість у поєднанні зі своєчасними діями з боку держави та регіону дозволили продемонструвати високий стресостійкий рівень у найважчі часи. Ті тенденції, які маємо зараз, свідчать про те, що пік кризи економіки області вже пройдено, закладається нова основа для зростання. І це саме той період, коли початок співробітництва з новими партнерами здатний принести найбільший економічний результат", - підкреслила в.о. голови Харківської ОДА.

Вона повідомила, що сьогодні Харківщина має позитивний прогноз зростання валового регіонального продукту, а за обсягом прямих іноземних інвестицій, що залучені до регіону з початку 2016 року, область поступається лише Київ.

"Тому, мабуть, не випадково створена Президентом Національна інвестиційна рада дає старт своїй роботі з регіонами саме в Харківській області, - відзначила Світлична. - І я хочу особисто подякувати Борису Євгеновичу (Ложкіну – ред.) за цей потужний сигнал для міжнародних інвесторів. Я запевняю, що Харківська область скористується цим шансом".

Говорячи про роботу, яка проведена за останні два роки в регіоні задля залучення іноземних інвесторів та умови, які створено, керівник області відзначила високий рівень безпеки, якого досягнуто на Харківщині. Другим важливим напрямком роботи, який втілено в життя, став розвиток системи міжнародного співробітництва.

Серед результатів активної міжнародної роботи регіону Світлична відзначила співробітництво з посольством США, яке вже вилилося у підписання двох меморандумів про співпрацю, підписання тристороннього меморандуму між Харківською ОДА, Асоціацією приватних роботодавців та Центром міжнародного приватного підприємництва CIPE, що надає підтримку малому та середньому бізнесу, відкриття офісів регіону у Вашингтоні та Китаї.

Третій напрямок стратегічних кроків регіону спрямовано на активізацію внутрішніх ресурсів розвитку економіки "Відновлено стійке зростання в промисловості, вперше з 2011 року "з плюсом" працюють 9 галузей з 11, включаючи таку стратегічну для України галузь, як машинобудування", - сказала Світлчина.

Звертаючись до міжнародних партнерів, вона наголосила: "У нас є воля для змін, у нас є чіткий план дій і в нас є, що запропонувати міжнародним партнерам. Я запрошую вас до співробітництва. Харківська область відкрита для співпраці та гарантує  підтримку всіх перспективних спільних починань!".

Як повідомляв Depo.Харків, сьогодні, 23 вересня, в Харкові проходить щорічний міжнародний економічний форум "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків