Харків'янам показали місця, де риболовля поза законом (КАРТА)

У Харкові з'явилася інтерактивна он-лайн карта з місцями основних нерестовищ

Про це Depo.Харків повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області Олексій Гоголь.

Він нагадав, що з 1 квітня по 10 червня у Харківській області заборонений лов риби на водосховищах, до 21 травня - на річках, в корінних водах, до 30 червня - в придаткових водах річок.

"Крім того, у період з 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня забороняється лов раків", - зазначив Гоголь.

Він додав, що в області створені оперативні штаби на Червонооскільській та Печенізькій дільницях, міжвідомчі групи з питань охорони та відтворення водних біоресурсів та аналітичні групи зі збору та аналізу інформації.

Крім риболовлі, у період нересту заборонено проводити у рибогосподарських водоймах та прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, забір води без ефективних рибозахисних пристроїв. На ділянках, оголошених нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів, за винятком суден органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів.

У той же час дозволяється риболовля однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега на Печенізькому, Червоноокільському, Краснопавлівському, Орільському водосховищах, річці Сіверський Донець з її придатковою системою водойм, а також на всіх інших водосховищах, річках та їх кореневих водах лише в межах територій баз відпочинку та населених пунктів.

"Для зручності рибалок була створена інтерактивна он-лайн карту, на якій відображені місця основних нерестовищ", - зазначили в управлінні.

Довідка Depo.Харків. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб - від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства передбачений штраф 340- 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів скоєння правопорушення, на посадових осіб - 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність - штраф або позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу, за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme