Харків'ян лякають збільшенням кількості небезпечних кліщів

З початку 2017 року до лікувально-профілактичних закладів з приводу укусів кліщами звернулося більше ніж 1 тисячі харків'ян 

Харків'ян лякають збільшенням кільк…

Як повідомили Depo.Харків у "Харківському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України", за даними досліджень, проведених у 2016 році по Харківській області, у 2017 році очікується підвищення чисельності іксодових кліщів та подальша активізація природних осередків Лайм-бореліозу.

"Прохолодна погода дещо зменшує їх активність, але з підвищенням температури ризик присмоктування кліщів значно збільшується", - зазначили в центрі.

У поточному році до лікувально-профілактичних закладів з приводу укусів кліщами звернулося більше ніж 1 000 осіб, заключний діагноз "хвороба Лайма" встановлено 14 особам, 9 особам – попередній діагноз. За минулий рік по Харківській області зареєстрований 141 випадок хвороби Лайма.

Фахівці зазначають, що хворба Лайма (лайм-бореліоз) — це трансмісивне, природно-осередкове захворювання людини, може мати гострий або хронічний рецидивуючий перебіг, переважно з ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату, порушенням серцевої діяльності тощо.

"Щоб не захворіти та попередити присмоктування кліщів необхідно перед заходом у ліс або лісопаркову зону обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів, одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла, для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди", - додали фахівці.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme