Головний санлікар України "часів свинячого грипу" закохався в радянські раритети: декларація

Обраний у Харківській області нардеп від партії "Відродження" Олександр Біловол задекларував за 2015 рік майже 164 тис. грн доходів
Depo.
6 квітня 2016 12:33
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, декларація нардепа опублікована на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, від загальної суми доходів майже 80 тис. грн склала заробітна плата (близько 6,6 тис. грн на місяць), майже 30 тис. грн склав дохід від викладацької та наукової діяльності, трохи більше 55 тис. грн – інші види доходів.

Крім того, нардеп володіє земельними ділянками загальною площею 5 509 кв. м та житловими будинками площею 349,70 кв. м. При цьому Біловол має автомобіль "ГАЗ-21" ("Волга") 1969 року випуску. Вкладів у банках чи інших фінансових установах нардеп не має.

Дружина Біловола, згідно декларації нардепа, за 2015 рік заробила трохи більше 86 тис. грн, з них рівно 48 тис. грн – заробітна плата, 38 тис. грн – інші види доходів.

Жінка володіє земельними ділянками загальною площею 5 532 кв. м, житловими будинками площею 692,9 кв. м, квартирами площею 236,6 кв. м та двома гаражами площею 16,1 та 13,9 кв. м.

На рахунках ПАТ АБ "Укргазбанк" дружина нардепа має 1,4 тис. грн. Також у 2015 році жінка внесла до статутного капіталу ТОВ "Базісспецсервіс" 5 тис. грн.

Довідка Depo.Харків. Олександр Біловол має три вищі освіти, які здобув у Харківському національному медичному університеті, Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого та Національному фармацевтичному університету відповідно.

Біловол в різний час займався науковою та викладацькою діяльністю. З 1997 по 2000 роки очолював Державну акціонерну компанію "Ліки України".

Вперше був обраний народним депутатом у 200 році за результатами довиборів.

Працював першим заступником Міністра охорони здоров'я України, головним державним санітарним лікарем (у 2009 році).

Наприкінці 2009 року Білово опинився в епіцентрі скандалу, який стосувався розповсюдження в країні вірусу так званого "свинячого" грипу H1N1.

Замість того, щоб припинити паніку, яка тоді виникла серед населення, Біловол заперечував наявність епідемії. Крім того, його звинуватили в закупівлі несертифікованих тест-систем.

Пізніше, коли Всесвітня організація охорони здоров'я запропонувала Україні велику партію вакцин від грипу (в тому числі і від H1N1 - але за умови не проводити клінічні дослідження), Біловол відмовився, керуючись тим, що Україна не готова спрощувати процедуру тестування та реєстрації вакцини проти "свинячого грипу", як того вимагає ВООЗ.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків