Головним "по здоров'ю" на Харківщині став екс-керівник обласної лікарні

Богдана Федака, який раніше очолював Харківську обласну клінічну лікарню, призначили керівником Управління охорони здоров'я обладміністрації

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

За даними ОДА, призначення здійснено відповідно до Закону "Про державну службу".

"Закон України "Про державну службу" передбачає виключно конкурсний відбір претендентів на зайняття посад державної служби й не передбачає жодних додаткових погоджень. Найвищий державний орган у питаннях проходження державної служби - Національне агентство України з держслужби - своїм листом від 7 лютого 2018 року також чітко вказує на відсутність необхідності будь-яких погоджень результатів конкурсу, який проведено відповідно до Закону "Про державну службу". Богдан Федак переконливо переміг у конкурсі на посаду начальника Управління охорони здоров'я ХОДА. У 10-денний термін, який передбачено законом про державну службу для оскарження результатів конкурсу, жодних скарг не надходило (в тому числі від Міністерства охорони здоров'я). Спеціальна перевірка відповідно до Закону "Про запобігання корупції" та перевірка відповідно до Закону "Про очищення влади" Федаком пройдені в повному обсязі та чіткій відповідності до чинного законодавства. Жодний державний орган за результатами перевірок не мав зауважень щодо кандидатури Федака. Всі надані уповноваженими органами висновки - позитивні. Адміністративними судами першої та другої інстанції позиція та дії МОЗ визнані незаконними та такими, що не відповідають чинному законодавству", - зазначила керівник апарату Харківської ОДА Вікторія Белявцева.

Довідка Depo.Харків. МОЗ встановило, що Федак, який претендував на посаду керівника обласного управління охорони здоров'я в Харківській області, у 1995 році був арештований за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ст. 165 ч. 2, 172 КК України (в редакції 1960 року).

"Суд визнав Федака винним у справі, що фігурувала у ЗМІ як "справа дітей", і призначив покарання - два роки та шість місяців позбавлення волі. Верховний Суд України підтвердив вирок обласного суду, однак незабаром Федак був амністований", - зазначали раніше в Міністерстві.

У зв'язку із цим 3 березня МОЗ ухвалило рішення не погоджувати Федака на посаду, однак він не погодився і подав заяву до суду з вимогою визнати відмову незаконною.

У квітні суд зобов'язав обладміністрацію призначити Федака на посаду керівника обласного Департаменту охорони здоров‘я.

У липні на спільному засіданні постійних комісій депутати Харківської облради розглянули питання про звільнення за власним бажанням Федака з посади головного лікаря КЗОЗ "Обласна клінічна лікарня-центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" у зв'язку з проходженням конкурсу на державну службу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook