ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Головна комуністка Харкова привласнила частину грошей ФСБ, - СБУ

У СБУ розповіли про спробу російських спецслужб влаштувати "тиху федералізацію" та продовження реалізації проекту "новоросія" на Харківщині
Depo.
29 червня 2016 12:48
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків за інформацією прес-центру СБУ, правоохоронці отримали інформацію, що представники забороненої в країні КПУ, зокрема, колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська та її син Олександр, який переховується на Росії, намагаються підкупити керівництво та депутатів місцевих рад регіону для прийняття на сесіях звернень до парламенту та Президента щодо змін до Конституції з питань федералізації.

За підписи під документом комуністи пропонували 9 тисяч доларів. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів в декілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей.

"За задумом диверсантів, придбані в такий спосіб "законотворчі ініціативи" місцевих рад та наступні замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу перед міжнародною спільнотою в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації та надання окремим регіонам додаткових повноважень, у т.ч. шляхом створення т.зв. "вільних економічних зон", зокрема, особливого регіону Слобожанщина", - зазначили в СБУ.

Перед початком позачергової сесії міської ради міста Південне, 24 червня співробітники СБУ затримали посередника родини комуністів на передачі посадовцю міськради частини хабаря за прийняття звернення про федералізацію.

Потім, на прохання правоохоронців, міські депутати зімітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дозволили оперативникам спецслужби зібрати необхідні докази та затримати інших причетних до операції російських спецслужб.

Слідчі встановили, що після невдалої спроби голосування Олександр Александровський, син комуністки – колишнього першого секретаря обкому КПУ, намагався обдурити своїх ФСБшних кураторів. Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань.

Стаття про нібито прийняття звернення Південної міської ради була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні та в День Конституції України. Це було принциповим для спецслужб РФ, а українським правоохоронцям додало доказів протиправної діяльності комуністичного осередка. Саме тому СБУ прийняло рішення не блокувати оприлюднення неправдивої інформації.

Насправді таке звернення Південною міською радою не приймалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії. Така негласна слідчо-розшукова дія має назву "контроль за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину" і проводилася Службою безпеки у чіткій відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України за процесуальним керівництвом прокуратури.

Це не перша спроба зловмисників купити законотворчі ініціативи на Харківщині.

Наприкінці квітня вони намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанської та Зміївської міських рад, однак, завдяки СБУ, ці рішення не були підтримані депутатами.

Указаний проект спецслужб РФ був ініційований після того, як спроби створення особливого регіону Слобожанщина за формальною ініціативою комуністів були заблоковані СБ України.

Унаслідок спецоперації правоохоронці затримали всіх відомих активних членів злочинної групи. Зокрема, екс-нардеп Алла Александровська затримана згідно зі статтею 208 КПК України, вирішується питання щодо її арешту. Її сину Олександру, який переховується на Росії, повідомлено про підозру та оголошено у розшук.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків