Фешенебельний ватерклозет і дротовий носоріг: Як під час пандемії COVID-19 витрачає гроші мерія Кернеса

Карантин продовжено, місто має боротися з епідемією коронавірусу. Проте чималі гроші зараз витрачаються на ті сфери, які не мають жодного стосунку до охорони здоров’я чи захисту населення

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Фешенебельний ватерклозет і дротовий нос…

Під час чергової сесії харківська міськрада вирішила збільшити обсяг коштів на будівництво нового комунального ринку до 20 млн грн. Зокрема, з них 2 млн грн має піти на фінансову допомогу КП "Міський торговий ринок". Також під час карантину згадали про об'єкти, ремонт яких до цього не фінансувався. Як зазначається на сайті Prozorro, на капітальний ремонт Холодногірського скверу (колишній "Ленпарк") мають виділити 4 млн грн. Там планують заасфальтувати доріжки, встановити бордюри та огорожі. Цей сквер протягом десятків років ремонту взагалі не знав.

Мерії Кернеса не шкода грошей і на декорування міста. Так, за 800 тис. грн Харків закупить 25 дротових декоративних фігур у вигляді тварин. Згодом ці зелені слони, ведмеді, носороги та жирафи будуть прикрашати вулиці Харкова.

"Що мене особисто найбільше вражає – це те, що під час карантину, коли всі намагаються якимось чином зменшити видатки і раціоналізувати їх, Харківська міська рада продовжує збільшити видатки на так звані "стройкі вєка", – зауважив у коментарі Depo.Харків заступник голови правління Харківського антикорупційного центру та депутат харківської міської ради Ігор Черняк. – Перш з все мова йде про Харківський зоопарк, про міські парки і сквери, про збільшення коштів, які виділяють, наприклад, на проектування нового ринку на місці "Барабашово". Мова йде про збільшення коштів на благоустрій міста".

Проект зоопарку

Не шкодують у Харкові грошей і на благоустрій міського зоопарку. Так, на його реконструкцію має піти додаткові 400 млн грн. Тільки на одну локацію – пішохідний місток та відкриті водні об’єкти в зоні "Південна Америка" – буде витрачено 30 млн грн. Часом це доходить до смішного. Наприклад, на реконструкцію вже діючого туалету мають виділити майже 2,5 млн грн. Ще 1,26 млн грн витратять на благоустрій прилеглої території. На ній буде облаштований новий газон та висаджені дерева. А 764 тис. грн має піти на підсвічення фасаду самого туалету – там виставлять понад 80 прожекторів.

Разом із тим, сфера охорони здоров'я та соціальна сфера не отримують належного фінансування. За словами Черняка, в інших містах України виділяються додаткові кошти на оплату праці медичних працівників, а от Харківська міськрада цього робити відмовляється. 22 квітня під час чергової сесії міськради мер міста Геннадій Кернес заявив, що доплату лікарям має забезпечити держава.

"Я прямо поставив це питання Світлані Горбуновій-Рубан, яка є профільним заступником міського голови, – зазначив Черняк. – Вона відповіла, що "розглядаємо таку можливість". Але це колись, у майбутньому. Тобто ми почекаємо, що медикам виплатить держава, ті обіцяні президентом 300% надбавки, а вже після цього подумаємо, чи будемо щось їм додавати, чи ні. Хоча в інших містах України ми бачимо, що такі допалати вже відбуваються. Зокрема, у Києві збільшили виплати лікарям, які протидіють COVID-19".

Проект зоопарку

За його словами, на протидію коронавірусу в Харкові було виділено кількадесят мільйонів гривень. На ці кошти мали бути закуплені апарати ШВЛ, але цього зробити не вдалося. Замість цього були закуплені маски, які роздаються харків'янам по одній на кожного члена родини. Черняк підкреслює, що це не можна назвати коштами, які спрямовуються на протидію коронавірусу. Адже на сьогоднішній день у лікарнях є проблеми з дезінфікуючими засобами та засобами особистого захисту для лікарів. Однак ці потреби не знаходять свого відображення на рівні бюджету.

"Насправді це дуже просто, – зазначив Черняк. – Я думаю, що є відповідна корупційна складова при витраті цих коштів. І відповідно, чим більше коштів йде на це будівництво, тим більше коштів осідає в кишенях чиновників. Якщо буде закуплено апарат ШВЛ, то його всі можуть побачити та перевірити, за якою ціною він куплений. А скільки, вибачте, пішло кубометрів будівельних матеріалів для мавпочок, чи скільки було придбано граніту, чи які там роботи проведено – цього ніхто не перевірить".

За його словами, в інших великих містах такої проблеми не спостерігається. Наприклад, в Києві, Львові та Дніпрі чималі кошти виділяються на охорону здоров'я, підтримку медиків чи пільги місцевому бізнесу. Як зазначає Черняк, в плані можливостей бюджету Харків аж ніяк не гірший за інші міста.

Харківські легендарні лавочки за ціною автомобіля на згадку відредакції

"Усі великі міста України якимось чином всі свої цільові та бюджетні програми змінюють у зв'язку з потребами, – розповів він. – У першу чергу це потреби, пов'язані зі сферою охорони здоров'я, з виділенням додаткових коштів на оплату медичного персоналу, на його захист. З іншого боку, це заходи, спрямовані на підтримку бізнесу та підтримку соціально вразливих верств населення. Але у Харкові ми цього не бачимо. У нас, власне, бізнес закручують так, як закручували до цього. Натомість ми бачимо, що зоопарк – наше все. Чи можна якось вирішити цю ситуацію? Тут все вирішує мер та повністю підконтрольна йому міська рада. Тому єдине, що ми можемо робити, то це звертати увагу на абсолютну недоцільність та нераціональність того, що відбувається".

Читайте також: Депутати Кернеса: Чи має Путін "агентів" у високих кабінетах Харкова

Віддають майже 0,1 млрд грн: У Кернеса оголосили тендер на дорогу через "Барабашово"

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme