Фахівці підрахували, скількох харків'ян "підкосив" вірус кору

У Харківській області за 11 місяців 2017 року зареєстрували сім випадків захворювання на кір

Фахівці підрахували, скількох харків&#03…

Як повідомили Depo.Харків у "Харківському обласному лабораторному центрі", протягом 11 місяців 2017 року в Україні зареєстровано 3 382 випадки захворювання на кір, при цьому за аналогічний період 2016 року було зареєстровано лише 78 випадків – захворюваність зросла у 43,3 рази.

"Ріст захворюваності на кір відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей в поточному році склала 75,6%. У 41,9 рази зросли показники захворюваності на кір серед дитячого населення, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - зазначають фахівці.

При цьому у Харківській області рівень захворюваності ледь не найменший – лише 7 випадків за 11 місяців минулого року. Найбільший рівень – у Івано-Франківській області (1 049 випадків).

Фахівці зазначили, що вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Він залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Інфікована людина може передавати вірус ще за 4 дні до і 4 дні після появи у неї висипу.

"Першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За декілька днів з'являється висип, спочатку, як правило, на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно за три дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу", -розповіли у лабцентрі.

Медики попереджають, що кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п'яти років. Зокрема, може мати ускладнення: запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті.

Захворювання на кір під час вагітності також може мати серйозні наслідки для здоров'я жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи викидня.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині зросла кількість захворювань на гострі кишкові інфекції та сальмонельоз.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme