Екс-прокурор Харкова причетний до "кооперативних" схем із землею, - ЗМІ

Екс-прокурор Харкова Євген Попович та його водії є власниками кооперативів, на які Харківською міськрадою безкоштовно виділялася земля
Depo.
17 серпня 2016 11:06
ФОТО: depo.ua

Так, у 2010 році міськрада виділила за кооперативною схемою обслуговуючому кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Околиця" 0,26 га, передає Depo.Харків з посиланням на "Наші Гроші".

Засновниками кооперативу стали водії прокуратури Максим Сивінський і Олег Радченко, та Олександр Губін. Останній, за даними журналістів, також працював водієм прокурора Харкова, але офіційно оформлений не був. Сивінський же працював водієм з 29 грудня 2008 року й до звільнення Поповича з органів у лютому 2015 року, Радченко працював у 2009-2010 роках.

Також ці троє в 2010 році змінили засновників ОК "ЖБК "Наша Будівля", яке вже отримало на той час 0,3 га землі у елітному районі Харкова – Лісопарку.

На Сивінського були записані частки в фірмах: ТОВ "Сігма-1", ТОВ "Артес-П", ТОВ "Прем’єра С", ТОВ "Світфранс". Сьогодні власником "Сігма-1" є сам екс-прокурор.

Сьогодні Попович також є співзасновником обслуговуючого кооперативу – ЖБК "Троян", де його партнером є Ігор Аріх – один з активних учасників процесу отримання землі по "кооперативній схемі". Партнерами Аріха та Поповича по ЖБК "Троян" є головний ревізор Харківщини Станіслав Косінов та його дружина Оксана Тацій. У відкритих джерелах відсутня інформація про виділення землі кооперативу, але всі його засновники мають земельні ділянки по сусідству.

ЖБК "Троян" прописаний за адресою, по якій зареєстровані і підприємства Аріха. А ще на цю адресу зареєстрована ціла низка фірм, які записані на Дмитра Бацуна. Саме він сьогодні захищає Поповича в судовій справі щодо поділу майна.

Попович також був власником 0,75 га у рекреаційній зоні, але зараз ця земля переписана на ТОВ "АІА "АІА Інтернешнл Груп Інк". Засновниками цієї фірми є Тетяна Потапова та Микола Кириченко. Останній є тестем екс-прокурора, мешкає у місті Охтирка Сумської області та є засновником "Охтирського м’ясокомбінату". Потапова є партнером Поповича по ТОВ "Кор-П" разом з Поліною Кошарною.

Дружина екс-прокурора Харкова Євгена Поповича – Ірина Попович, є суддею Господарського суду Харківської області, де й вирішуються спори щодо повернення земельних ділянок у власність територіальної громади.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків