Економічна агресія Росії розпочалася задовго до збройної, - Світлична

Протягом 2010–2013 років Росія застосовувала до України цілий арсенал торгівельної війни

Економічна агресія Росії розпочалася зад…

Про це в інтерв'ю виданню "Обозреватель" заявила голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична, передає Depo.Харків.

Вона зазначила, що харківським підприємствам вдасться компенсувати втрати, понесені на російському ринку, значно швидше, "ніж хотілося б російській пропаганді".

"Набагато швидше, ніж хотілося б російській пропаганді, яка пророкувала нам зупинку всіх підприємств та крах економіки спочатку у 2015, потім у 2016, а у 2017 році вже якось принишкла, - сказала Світлична. - Треба усвідомлювати, що агресія Росії в економічній сфері розпочалася задовго до агресії збройної. Протягом 2010–2013 років до України був застосований цілий арсенал торгівельної війни, який коштував Харківській області падіння виробництва у цей період майже на 3%, збитки у промисловості зросли на 40%, роботу втратили близько 9 тисяч людей".

Голова Харківської ООДА зазначила, що різке скорочення російського ринку стало викликом для багатьох підприємств. "Але щоб одужати, іноді треба пройти через кризу. Зараз Україна долає той обов'язковий етап, який не пройшла на початку незалежності: починає усвідомлювати себе як самостійну індустріальну державу, що має власні національні інтереси у промисловій сфері та здатна їх сформулювати", - підкреслила Світлична.

Відповідаючи на питання, як саме формулюються такі національні інтереси, очільник області підкреслила, що існують два правила, за якими живе світ, – зовнішні ринки мають бути диверсифіковані та розуміння того, що експорт є важливою складовою розвитку промисловості.

"Перше: зовнішні ринки мають бути диверсифіковані. Не можна допускати критичної залежності лише від одного ринку, яким би стабільним він не вдавався. Особливо, якщо вас до цього спонукають. Це правило є зрозумілим навіть на побутовому рівні. Незважаючи на це, були підприємства, де питома вага російських контрактів у портфелі замовлень сягала 90–100%. Таким, звичайно, було найважче, - сказала Світлична. - Друге правило. Експорт – важлива складова розвитку промисловості. Але якщо орієнтація на експорт починає переважати, то це робить промисловий сектор лише однією з галузей економіки, яка може зазнати кризи у будь-який момент зі зміною кон'юнктури. Тому найбільш ефективною є переважна орієнтація на ринок внутрішній. Тільки у такому випадку промисловість отримує необхідну стійкість та не лише розвивається сама, а і перетворюється на системну основу для розвитку національної економіки. Тобто створює прибуток і робочі місця у суміжних галузях, формує належну індустріальну базу для розвитку постіндустріальних економічних секторів – науково-технічних розробок, освіти, ІТ, фінансових, юридичних та інших складних послуг. Власне, саме такий підхід закладено в основу промислової політики Євросоюзу, це прямо прописано в його документах".

"Зазвичай, порушення цих правил дорого коштує економіці. На жаль, Україна зрозуміла це, набивши власні гулі, а не вивчаючи чужі помилки. Але цей історичний урок вже засвоєно і сьогодні вже створено державну стратегію розвитку національної промисловості", - підсумувала голова Харківської ОДА.

Як повідомляв Depo.Харків, голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична продемонструвала високі результати роботи за підсумками 2017 року, посівши перше місце в рейтингу голів ОДА.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme