ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дробицький яр визнали об'єктом культурної спадщини

Старовинний чернечий скит, Дробицький яр, меморіал жертвам голодоморів визнані об'єктами культурної спадщини
Depo.
20 травня 2015 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на директора департаменту культури і туризму Олега Яцину.

За його словами, серед об'єктів, які увійшли до Держреєстру, - будинок по вулиці Гуданова, 13, в якому свого часу працювали видатні фізики Антон Вальтер, Лев Ландау, Кирило Синельников; меморіальний ансамбль "Дробицький яр"; будинок по вулиці Червоножовтневій, 21, в якому проживав громадський і політичний діяч Микола Міхновський; меморіальний комплекс жертвам голодоморів в Україні в Дергачівському районі.

Також об'єктом культурної спадщини визнали унікальний Печерський християнський скит у Валківському районі, що датується кінцем 17-го - початком 18-го століть.

Як зазначив Яцина, цей скит вирубаний в глинистому ґрунті. У ньому два тунелі, де можна побачити каплиці, розписи на стінах, фрески та барельєфи. На місці знахідки були проведені археологічні розвідки. Зараз аналізується фарба, щоб точно визначити, коли цей скит з'явився.

Крім того, як зазначив Яцина, у планах - запропонувати Міністерству культури включити до Державного реєстру нерухомих пам'яток підземелля в південно-східному куті колишнього Гостинного двору і систему підземних галерей під вулицею Квітки-Основ'яненка.