Добровольці, які пройшли війну, хочуть до лав нової поліції

Батальйон "Харків-1" просить взяти їх у нову поліцію повним составом

Добровольці, які пройшли війну, хочуть д…

"Харків-1" прикріплений до Дзержинського райвідділу і патрулює місто у складі служби швидкого реагування, пишуть "Вести", повідомляє кореспондент Харків.depo.ua

"Ми сподівалися, що реформа торкнеться нас в першу чергу, тому що саме ми були першою нової міліцією. Але поки невідомо, як буде", - розповів заступник командира батальйону Олексій Ведмідський.

Він вважає, що після реформи батальйон "Харків-1" повинен у повному складі увійти в патрульну службу особливого призначення. Якщо звичайні патрульні, на думку Олексія, можуть займатися дрібними правопорушеннями, то його бійці, які пройшли війну, зосередилися б на затриманні небезпечних озброєних злочинців.

Законопроект, який депутати, цілком можливо, ухвалять вже сьогодні, припускає, що національна поліція Україна буде складатися з п'яти структурних складових: кримінальної, охоронної, патрульної, спецпідрозділів і поліції особливого призначення. "Наші співробітники увійдуть в повному складі в поліцію особливого призначення", - упевнений комбат "Харкова-1" Сергій Янголенко.

Але в МВС з приводу добровольців-міліціонерів можуть бути й інші плани.

Наприклад, набрати з таких добровольчих батальйонів спецпідрозділ КОРД - "Корпус Оперативно-Раптової Дії".

"Він включатиме поліцейських з найвищим рівнем підготовки. І займатися вони будуть боротьбою з тероризмом, а також візьмуть на себе функції колишніх УБОЗ та УБЕЗ", - розповів радник голови МВС Іван Варченко.

Звичайно, не всі бійці батальйонів, навіть після передової, зможуть скласти тести або пройти фізнормативи.

Про те, щоб зберегти батальйони в їх теперішньому цілісному вигляді, з вже існуючою структурою, мови не йде (хоча на збереженні структури і складу батальйону наполягають самі бійці). "Наш колектив спрацьований, це окрема бойова одиниця. І не хотілося б, щоб МВС втратило такий величезний потенціал, як ми", - переконує Ведмідський.

І все ж на реформу бійці покладають великі надії. Зараз "Харків-1" фінансується з держбюджету, але без допомоги волонтерів, як і раніше, не обходяться. "Паливо та техніка - головна біда. Старі, зношені автомобілі, ремонтують їх волонтери. Бензину зазвичай в обріз", - розповів Янголенко.

Залишиться "Харків-1" єдиним цілим чи ні, але в міністерстві всім обіцяють знайти роботу. "Ті люди, які своєю кров'ю і своєю роботою доклали зусиль до збереження миру, будуть обов'язково притягнуті до правоохоронних органів, в національну поліцію. Навіть ті, хто отримає травми - ми їм знайдемо роботу на небойових посадах", - обіцяє радник Авакова.

Втім, за його словами, найближчим часом ніякі розформування або зміни батальйонів не торкнуться - принаймні до тих пір, поки в зоні АТО йдуть бої.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme