Дипломат ФРН запросив підприємства Харкова до Українсько-німецької торгової палати

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична провела зустріч з Генеральним консулом ФРН Вольфгангом Мьоссінгером
Depo.
3 листопада 2016 17:43
ФОТО: depo.ua
Дипломат ФРН запросив підприємства Харкова до Українсько-німецької торгової палати
Дипломат ФРН запросив підприємства Харкова до Українсько-німецької торгової палати

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА.

За відомостями ОДА, відкриваючи зустріч, керівник області висловила подяку представникам іноземної делегації за підтримку в реалізації проектів на території Харківської області та за всебічну допомогу, яку надає німецька сторона регіону. Керівник області також зазначила, що між Харківською областю і Німеччиною збільшився зовнішньоторговельний оборот.

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганг Мьоссінгер висловив зацікавленість в розширенні подальшої співпраці з Харківською областю. Він зазначив, що 7 листопада в регіоні відбудеться масштабний захід - II Українсько-Німецький форум "Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес".

"Ми глибоко вдячні, що ви прийняли наше запрошення і станете почесним гостем нашого заходу, - звернувся до Світличної генконсул. - Ми віримо в те, що в Харківській області є великий потенціал, і ми б хотіли, щоб більше німецьких організацій і компаній дізналися про це. Ми розуміємо, що і консульства, і органи місцевої влади покликані допомагати цьому процесу".

Генеральний консул ФРН також рекомендував компаніям Харківського регіону звернути увагу на можливості приєднання до Українсько-німецької торгової палати, яка нещодавно була відкрита і є, на думку дипломата, одним з найбільш ефективних інструментів для організації співпраці між представниками бізнесу.

Також під час зустрічі сторони обговорили проект у сфері впровадження медичної реформи, який реалізується в Чугуєві за підтримки Генерального консульства Німеччини і передбачає повну перебудову системи фінансування первинної медицини, застосування нових стандартів надання первинної медичної допомоги та профілактики.

Ще одним питанням, порушеним під час зустрічі, стали напрямки інфраструктурної підтримки, яку надає Харківської області Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Керівник проекту "Психосоціальна підтримка і робота з конфліктами" GIZ Олександр Отто зазначив, що в першу чергу це проекти, пов'язані з підтримкою екстрених служб, відновленням старих будівель, а також проекти, які націлені на соціально-психологічну реабілітацію.

"Для нас це особливо цінний проект, оскільки він - один з небагатьох, який орієнтований не на великі міста, а дає можливість йти вглиб регіону, в маленькі міста і навіть села, співпрацювати не стільки з органами влади, скільки з людьми. Ми бачимо велику подяку від тих людей, які беруть участь в цих проектах", - сказав Мьоссінгер.

Також він акцентував увагу на питанні співпраці в сфері допомоги переселенцям. І висловив зацікавленість у підтримці цієї ініціативи обладміністрації в частині надання необхідних рекомендацій щодо тих напрямків, в яких необхідно розвивати і розширювати співробітництво.

"Крім допомоги від GIZ, ми також розглядаємо можливість виділення додаткового бюджету від Міністерства закордонних справ Німеччини. Для нас дуже важлива співпраця не тільки в гуманітарному напрямку, але і проекти, які дали б більш практичні результати для переселенців, зокрема - формування мікрогрантів на відкриття власного бізнесу, для створення нових робочих місць для переселенців в уже діючому бізнесі", - повідомив Мьоссінгер.

Світлична зазначила, що на даному етапі для того, щоб опрацювати напрямки, які можуть бути корисні і цікаві, доцільно створити робочу групу, в яку повинні увійти представники Почесного консульства ФРН в Харкові, Центру зайнятості, профільних департаментів Харківської ОДА, а також приватні підприємці.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків