Дешева рибка – погана юшка: Як мільйонери-мажоритарники Харківщини беруть компенсації за депутатство

Депутати Верховної Ради мають право отримати низку компенсацій, у тому числі за житло, проїзд чи свою діяльність на окрузі

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Дешева рибка – погана юшка: Як мільйонер…

На сьогоднішній у Верховній Раді України від Харківської області представлено 14 депутатів-мажоритарників. Це Валерій Писаренко, Олександр Кірш, Дмитро Святаш, Віталій Хомутиннік, Володимир Мисик, Анатолій Денисенко, Олександр Фельдман, Володимир Кацуба, Дмитро Шенцев, Віктор Остапчук, Дмитро Добкін, Анатолій Гіршфельд, Олександр Біловол та Євгеній Мураєв.

Дехто з них не став відмовлятися від наданих посадою можливостей та отримав компенсації за оренду житла чи готельного номеру. Про це народні обранці вказали у власних деклараціях про доходи за 2017 рік. Наприклад, харківський забудовник елітного житла Денисенко, який задекларував колекцію розкішних годинників, готівкою 1,25 млн доларів і 23,5 млн грн, зазначив, що отримав 191,1 тис. грн компенсації. Мураєв, згідно наданій інформації, також отримав аналогічну суму. Однак, згідно декларації, він навіть багатший за Денисенка: нардеп задекларував готівкою 1 млн євро, 2 млн дол. і 10,15 млн грн.

На фото: Анатолій Денисенко

Денисенко орендує готельний номер в Києві, а також володіє квартирою та житловим будинком на території Харківської області. Мураєв, який також є власником кварти на Харківщини, теж в графі "Об'єкти нерухомості" вказав готельний номер в Києві.

Щоправда, деякі депутати вирішили дещо схитрити та не зізнаватися в тому, що отримують компенсації. Так, судячи зі звіту апарату Верховної ради за 2017 рік, Остапчук та Кірш отримали по 191,1 тис. грн компенсації за рік за оренду житла. Разом з тим, народні обранці не вважали за потрібне вказати у своїх деклараціях, що отримують відповідні гроші від держави. І якщо Остапчук вказав, що отримує 6,3 тис. грн в якості допомоги учаснику АТО, то Кірш, якщо вірити декларації, взагалі не отримує жодних компенсацій чи фінансової допомоги. А готельний номер, який він орендує в Києві, згадується в графі "Об'єкти нерухомості" разом квартирою та гаражем.

На фото: Олександр Кірш

Народні обранці також охоче користуються можливістю відшкодувати витрати, які пов'язані з виконанням своїх депутатських повноважень, адже українське законодавство передбачає низку пільг та привілеїв нардепам. До них, зокрема, належить право мати до тридцяти одного помічника-консультанта, окремий технічно обладнаний службовий кабінет у приміщеннях ВРУ, безкоштовне користування урядовим та іншими видами зв'язку у межах виконання депутатських повноважень чи безоплатна організація місцевими державними адміністраціями зустрічей депутатів з виборцями. Зрозуміло, що все це задоволення недешеве і вимагає залучення додаткових коштів.

Таким чином, за 2017 рік компенсували свої депутатські витрати та отримали по 252,8 тис. грн такі народні обранці, як Кацуба, який є власником трьох квартир, двох приватних будинків та трьох земельних ділянок; Хомутинник, який має власний бізнес не тільки в Україні, а й за кордоном; Писаренко, на банківських рахунках родини якого є близько 6,6 млн. доларів, не кажучи вже про заощадження у гривнях та євро; Біловол, який задекларував 307 млн. гривень; Добкін, якому належить дві квартири, два житлових будинки, три офіси та чотири автомобільні стоянки. Це ж саме можна сказати і про вищезгаданих Мураєва та Денисенка.

На фото: Дмитро та Михайло Добкіни

Також нардепи мають можливість компенсувати вартість проїзду територією України. Нею скористалися Кацуба, Денисенко та Біловол: за минулий рік їм компенсували по 38,2 тис. грн із державного бюджету. При цьому у кожного з них в деклараціях вказана наявність автомобілів – одного, чотирьох та двох відповідно.

Загалом, нардепи, незалежно від матеріального становища та чесності при написанні декларації, охоче користуються можливістю отримати будь-які гроші від держави. Особливо це стосується Денисенка, який, окрім чималої компенсації за житло, проїзд та депутатську діяльність, отримав ще 10,3 тис. грн державної та соціальної матеріальної допомоги. Разом з тим, дехто з народних обранців не дуже любить згадувати про отриману допомогу. Наприклад, Кірш, судячи з його декларації, від держави нічого не отримує, хоча інші джерела, як вже згадувалося, вказують протилежне.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme