День перемоги на Харківщині: На "Висоті маршала Конєва" зібралася рекордна кількість людей (ФОТО)

У Харківській області на урочистості з нагоди Дня Перемоги на "Висоті маршала Конєва" зібралися близько 25 тисяч людей

День перемоги на Харківщині: На "Висоті…

Як передає Depo.Харків, уточнену кількість учасників заходу оприлюднили у відділі комунікації ГУНП України в Харківській області.

За відомостями поліції, до покладання квітів на Меморіалі Слави в Лісопарку долучилися 15 тисяч громадян, на "Висоті Маршала Конєва" - до 25 тисяч.

"До охорони публічної безпеки та порядку у місцях проведення заходів сьогодні було залучено близько 2 тисяч працівників поліції. Серед них співробітники територіальних підрозділів, патрульної поліції, кінологи, кінна поліція, військовослужбовці Нацгвардії, курсанти відомчих вишів. Зараз святкові заходи тривають і працівники поліції продовжують нести службу у посиленому режимі. Напередодні були проведені відповідні інструктажі, особовий склад націлений на припинення будь-яких порушень та провокацій", - наголосив начальник ГУНП в Харківській області Олег Бех.

На даний час завдяки вжиття комплексу необхідних заходів порушень публічної безпеки та громадського порядку вдалося уникнути.

Довідка Depo.Харків. Меморіальний комплекс "Висота маршала Конєва" - музейний комплекс, організований на місці, звідки командувач Степовим фронтом генерал-лейтенантом І. С. Конєвим в серпні 1943 р був відданий наказ про штурм Харкова.

Влітку 1943 на Курській дузі німецько-фашистські війська зазнали нищівної поразки. Безпосереднім продовженням Курської битви стала Бєлгородсько-Харківська операція під умовною назвою "Полководець Румянцев". Її проведення було покладено на сили Воронезького і Степового фронтів.

5 серпня було звільнено Білгород, а 10 серпня І. С. Конєв віддав наказ про звільнення Харкова. 22 серпня 1943 частини 53-й армії зайняли вигідні позиції на підступах до Харкова. Командний пункт командарма І. М. Манагарова та передовий командний пункт командувача Степовим фронтом І.С. Конєва розташувався на висоті 193,7 м.

Щоб врятувати місто від руйнування, І. С. Конєв віддав наказ про нічний штурм Харкова. Першими увійшли в місто на площу Дзержинського (нині - площа Свободи) частини 86-ї стрілецької дивізії. До 11 години ранку 23 серпня війська Степового фронту повністю звільнили Харків.

Увечері того ж дня Москва салютувала воїнам-визволителям двадцятьма артилерійськими залпами з 224 гармат. Десяти дивізіям Степового фронту було присвоєно почесне найменування "Харківських".

9 травня 1965 вперше було прийнято рішення провести мітинг, присвячений річниці Великої Перемоги, на висоті 193,7. На честь 35-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників тут було встановлено пам'ятний знак. "Висота маршала Конєва" стала центром святкових заходів, пов'язаних з подіями Великої Вітчизняної війни, місцем зустрічі ветеранів.

У серпні 2003 р, напередодні 60-річчя визволення Харкова, була завершена реконструкція меморіального комплексу "Висота маршала Конєва". Зараз він складається з стели, церкви Іоанна-воїна і будівлі музею "Харківщина у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme