Декомунізація по-харківські: У місті залишається вісім топонімів, які потребують перейменування

Також в місті залишається 61 об’єкт, який потребує демонтажу

Декомунізація по-харківські: У місті зал…

Як передає Depo.Харків з посиланням на звернення представників ГО "Світанок" в мережі "Телеграм", на початку 2021 року в Харкові залишається ще вісім об’єктів топоніміки, які потребують перейменування згідно з нормами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

За словами представників організації, мова йде про такі топоніми, як вулиця Марини Раскової, проспект Героїв Сталінграда, провулок Карбишева, провулок Халтуріна, станція метро "Завод імені Малишева", школа № 127 імені Г. К. Жукова, Центральна дитяча бібліотека ім. М. Островського Київської ЦБС м. Харкова, сквер імені Тихонова.

Також демонтажу потребує 61 об'єкт – це пам'ятники, погруддя, меморіальні та анотаційні дошки, барельєфи, елементи декору фасадів будівель та метрополітену тощо. Автори звернення зазначають, що на адресу Харківської міської ради неодноразово приходили листи з роз'ясненнями від Українського інституту національної пам'яті. Співробітники УІНП наголошували на необхідності перейменування та демонтажу відповідних об'єктів.

"Ми оголошуємо початок збору підписів на зверненні до ХМР щодо необхідності процедури довершення декомунізації у Харкові, – наголошують представники "Світанку". – Звертаємося до громадських організацій та об'єднань, політичних партій та патріотичних депутатів міської та обласної рад із закликом підписати звернення. Сучасний український Харків має бути очищений від маркерів окупації".

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині коронавірус забрав життя восьми людей.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme