Дефіцит препаратів та персоналу: У Харкові медики інфекційної лікарні написали "лист відчаю" голові МОЗ

Медики Харківської обласної інфекційної лікарні просять міністра охорони здоров’я Максима Степанова допомогти вирішити кризову ситуацію, що виникла у закладі у зв’язку із надмірним навантаженням та дефіцитом медикаментів

Дефіцит препаратів та персоналу: У Харко…

Фото листа, який колектив Харківської обласної інфекційної лікарні написав на адресу міністра охорони здоров’я Максима Степанова, на своїй сторінці в Facebook опублікувала волонтер Наталія Попова, передає Depo.Харків.

Копії листа медики також мають надіслати до Кабінету міністрів, Верховної Ради, приймальні президента Володимира Зеленського, меру Харкова Геннадію Кернесу, голові ХОДА Олексію Кучеру та профспілковим організаціям. Звернення серед інших підписав директор ОКІЛ Павло Нартов.  

У листі зазначається, що станом на 15 травня в лікарні, що розрахована на 200 ліжок, перебували 210 пацієнтів, у 174 з яких підтверджений діагноз COVID-19. "Таким чином, для розміщення хворих в провізорному відділенні місць фактично немає. У палатах перебувають переважно по 6-7 хворих, що є порушенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, - сказано в зверненні. - На початку підйому захворюваності в провізорних відділеннях розміщували по 1-2 пацієнта в палаті, натепер через перевантаження лікарні витримати цю вимогу неможливо, що значно підвищує в межах перевантажених палат ризик внутрішньолікарняного інфікування осіб, які до того не були інфіковані коронавірусом".

Лікарі зазначили, що у відповідь на прохання про відкриття провізорних стаціонарів, як того вимагає розроблений план протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції, Департамент охорони здоров’я Харківської ОДА запропонував розміщувати пацієнтів у туберкульозному відділенні Обласної дитячої інфекційної лікарні з повним кадровим і матеріальним забезпеченням за рахунок ОКІЛ. "На сьогоднішній день нас ознайомили з наказом про розширення нашого стаціонару за рахунок дитячої інфекційної лікарні, штат набирається на контрактній основі з бюджету нашої лікарні", - зазначено в листі.

Медики підкреслили, що в закладі станом на 15 травня були проліковані 269 хворих з підтвердженою коронавірусною інфекцією. У квітні в приймальному відділенні отримали консультацію 727 пацієнтів, з яких 395 були госпіталізовані, а 76 переведені в інші стаціонари - частина з них після повторного ПЛР-обстеження повернулася до обласної лікарні. На 15 травня з початку місяця консультації отримали вже 530 пацієнтів.

Медики додали, що, згідно наказу Департаменту охорони здоров’я ОДА, всі хворі з діагнозом пневмонія мали направлятися до ОКІЛ, а після першого негативного результату ПЛР-тесту їх мали переводити в інші стаціонари. При цьому, за даними лікарів, вимагалося переводити якнайбільше пацієнтів, що є порушенням наказів МОЗ та в тому числі призвело до розповсюдження COVID-19.

Медики окремо підкреслили недостатнє забезпечення лікарні медикаментами та киснем – запити про необхідність поставок виконувалися із суттєвою затримкою, а деякі взагалі були проігноровані. Потреба в кисні, що зросла з 24 балонів на місяць до 90 балонів на день, покривається в основному ресурсами лікарні.

Також у медзакладі не вистачає персоналу - анестезіологів, рентгенологів. Крім того, через захворювання на COVID-19 та звільнення в лікарні не вистачає близько 30% середнього та молодшого медичного персоналу. Відділення інтенсивної терапії заповнено на 200%.

Крім того, лікарі підкреслили, що не отримують допомогу й від міської влади Харкова, враховуючи, що обслуговують близько 90% саме мешканців міста, а перебувають на балансі обласного бюджету.

Медики зауважили, що частину необхідних засобів та медикаментів отримують від благодійників.

Колектив ОКІЛ просить Степанова допомогти відкрити стаціонари Харкова в якості другого етапу прийому хворих на коронавірусну інфекцію; допомогти в необхідному медикаментозному супроводі пацієнтів, згідно протоколів ведення хворих на коронавірусну інфекцію та обіцянок президента щодо безкоштовного лікування.

Якщо звернення не буде розглядатися, медики просять не переадресовувати його в Департамент охорони здоров’я Харківської області. "Взаємодія з даною держструктурою абсолютно не конструктивна", - зазначили лікарі.  

Як повідомляв Depo.Харків, голова Харківської ОДА Олексій Кучер звинуватив у ситуації, що виникла, директора Харківської обласної інфекційної лікарні Павла Нартова та директора Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Вадима ІванніковаЗа його словами, розвитку ситуації сприяв конфлікт між двома посадовцями.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme